Masterclass Leadership with the Pope – wspólnota ludzi otwartych na wyzwania współczesności

3014

Około 350 młodych liderów spotka się 18 października w Dworku Gościnnym w Szczawnicy.  Młodzi ludzie z całej Polski będą mieli po raz kolejny okazję nawiązać relacje z wyjątkowymi liderami w ramach projektu „Masterclass Leadership with the Pope”. Wśród uczestników spotkania znajdą się m.in. Janusz Gajos, abp Grzegorz Ryś, Dorota Wellman, Jerzy Buzek, Krzysztof Zanussi. Dzięki programowi każdy z uczestników może stać się „doradcą” papieża Franciszka, który otrzyma księgę rekomendacji powstałą po spotkaniu.

„Masterclass” to globalny program skierowany do liderów reprezentujących uczelnie, przedsiębiorstwa, wspólnoty lokalne, rządy, organizacje non – profit, rodziny i inne sfery wpływu. Wspierają go światowe autorytety takie jak John Maxwell, Patrick Lencioni czy Nick Vujicic. Organizatorzy spotkania zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie ale też  inne atrakcje dla uczestników, w tym wycieczki, czy możliwość skorzystania ze SPA. Uczestnicy otrzymają też certyfikat kursu leadership z podpisami VIP-ów, którzy wezmą udział   w wydarzeniu. liderzy innowacyjności, magazyn liderzy innowacyjności, innowacyjność w medycinie, innowacyjność w nauce, innowacyjność w samorządzie, innowacyjność w infrastrukturze, innowacyjność w ochronie środowiska, innowacyjność w technologii, innowacyjność w energetyce, innowacyjność w gospodarce, wiedza alternatywna, innowacyjność w nowej odsłonie

Aby dołączyć do programu wystarczy wziąć udział w najbliższym spotkaniu w Szczawnicy. Odbędzie się ono w dniach 18-20 października. „Masterclass” to platforma spotkania starszych liderów (30+) z młodymi liderami. Dzięki niej możliwe jest nawiązanie relacji międzyludzkich i pomoc od osób z większym doświadczeniem dla młodszych liderów.

Wszystko w duchu piętnastu zasad przywództwa sformułowanych przez Franciszka. Papież wskazał na 15 słabości, z którymi zmaga się Kościół jako instytucja i przywódcy. Znalazły się wśród nich m.in: arogancja, nietolerancja, krótkowzroczność i małostkowość.

W skład Rady Krajowej projektu wchodzą prof. Hanna Suchocka, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury kard. Gianfranco Ravasi, abp Grzegorz Ryś, ks. Tomasz Trafny, prof. Krzysztof Zanussi, prof. Krzysztof Meissner, prof. Jerzy Hausner, dr Piotr Gąsiorowski, Adam Sikorski, Bogusław Kott, Szymon Midera, Wojciech Pawłowski.

– Masterclass Leadership with the Pope to pogłębione spotkania liderów biznesu, nauki i kultury, dla których istotne są pytania: skąd jesteśmy, po co jesteśmy, dokąd zmierzamy – mówi pomysłodawca projektu Marek Ratajczak, prezes Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. Jak przekonuje „wchodzimy w nową erę, o której proroczo mówił Einstein”. – Będzie to znowu świat doznawanej tajemnicy. Dlatego tworzymy wspólnotę ludzi otwartych na spotkanie z wyzwaniami współczesności. Pragniemy, by Masterclass był drogą poszukiwania wartości i wyborów, myśleniem przyszłości o tym, co naprawdę warto, a nie tylko opłaca się. Future thinking and back to values – dodaje.

– Nie jest to inicjatywa religijna ale program dla wszystkich, którzy wierzą w rozwój oparty o wartości. Papież został obok uznanych autorytetów m.in. Johna Maxwella, Patricka Lencioniego jedną z „twarzy” projektu ponieważ wg badań agencji Edelman jest najbardziej autentycznym liderem świata – tłumaczy Ratajczak.

Podczas spotkań, warsztatów i dyskusji m.in.: Rozwój ale jaki? Czy warto umierać za iPhona? z udziałem Jerzego Buzka, Sławomira Sierakowskiego, Andrzeja Arendalskiego (KIG), Jarosława Królewskiego (synerise), Andrzeja Zdebskiego (IPH),   wszystkie ważne wypowiedzi uczestników zostaną spisane, przetłumaczone   i przekazane papieżowi Franciszkowi w formie księgi rekomendacji. W ten sposób każdy uczestnik może stać się „doradcą” papieża.

18 października 2019 (piątek) w Szczawnicy, a następnie w Rzymie. W dżungli życia znajdź swojego lidera-przewodnika! Masterclass Leadership with the Pope to program dla młodych liderów (20-29 lat) z  szansą złapania osobistej relacji „mentorskiej”   z najlepszymi liderami!

Rejestracja pod adresem: http://www.popeleadership.org/registration/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here