Medicines for Europe – międzynarodowa konferencja w Warszawie, 12 – 14 czerwca, Sofitel Warsaw Victoria

132

Jest to największa w Europie doroczna konferencja dotycząca wyzwań dla sektora farmaceutycznego. Zrównoważony rozwój systemów opieki zdrowotnej stanowi wyzwanie dla wielu rządów, płatników, ubezpieczycieli i pacjentów. Czynniki demograficzne i epidemiologiczne, takie jak starzejące się społeczeństwa oraz zwiększone obciążenie chorobami cywilizacyjnymi w coraz większym stopniu ograniczają publiczne i prywatne budżety opieki zdrowotnej.  Jak rozwiązywać te skomplikowane problemy debatować będą uczestnicy międzynarodowej konferencji Medicines for Europe oraz International Generic and Biosimilar Medicines Association, organizowanej przez europejskie i międzynarodowe stowarzyszenia producentów leków generycznych i biologicznie równoważnych.

– Wspólnie z zainteresowanymi stronami możemy z powodzeniem zwiększyć dostęp do usług medycznych i leków poprzez optymalizację procesów regulacyjnych, stworzenie odpowiednich zachęt, współpracę międzynarodową, rozwiązanie problemu właściwego wykorzystania praw własności intelektualnej. O tym będziemy rozmawiać podczas konferencji – mówi Marc Alexander Mahl, prezes Medicines for Europe.

300 ekspertów, m.in. przedstawiciele WHO, Komisji Europejskiej, FDA, przedstawiciele rządów, branżowych organizacji międzynarodowych i producenci leków będą rozmawiać o wyzwaniach dla sektora farmaceutycznego oraz nowych możliwościach poprawy dostępu pacjentów do leków.

Do grona prelegentów zaproszeni zostali m. in.:  Marc Alexander Mahl, Prezes Medicines for Europe, Mariangela Simao, zastępca dyrektora generalnego WHO ds. dostępu do leków, szczepionek i środków farmaceutycznych, Theresa Mullin, dyrektor ds. inicjatyw strategicznych FDA, Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, Łukasz Szumowski, minister zdrowia, Andrzej Jacyna, prezes NFZ, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej, polskich i europejskich firm z sektora farmaceutycznego oraz dziennikarze z całego świata.

O wyzwaniach, przed którymi stoi polski sektor ochrony zdrowia mówić będą między innymi Krzysztof Kopeć, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysł Farmaceutycznego i Markus Sieger prezes Grupy Polpharma.

W ramach Konferencji Medicines for Europe i IGBA odbędzie się sesja specjalna Patient centric healthcare – a mandate for industry transformation poświęcona nowoczesnemu i innowacyjnemu systemowi opieki zdrowotnej. Inicjatorem panelu jest Polpharma i jej prezes Markus Sieger.

System ochrony zdrowia na całym świecie przechodzi transformację, otwierając się coraz bardziej na pacjenta i wykorzystanie nowych technologii. Goście panelu podzielą się z publicznością ciekawostkami z branży. Przyjrzymy się umożliwionym przez technologię postępom w dziedzinie profilaktyki, diagnostyki i leczenia oraz sposobom zwiększania zaangażowania pacjentów.

Prowadzący: Markus Sieger, CEO, Grupa Polpharma

  • Podejście pacjento-centryczne – nowe dzisiaj – Christina M. Busmalis, dyrektor Global Life Sciences w IBM Watson Health – rozwiązania cyfrowe w polskim systemie ochrony zdrowia – Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia
  • Bariery i wyzwania w środowisku regulacyjnym w UE – Dr Aeksandra Auleyner, Partner w DZP, Kierownik Praktyki IP / TMT i Piotr Najbuk, Senior Associate w DZP, Lider Zespołu ds. Innowacji w Opiece Zdrowotnej
  • Przemysł farmaceutyczny 4.0 – Dariusz Szymański, konsultant w obszarze operacji przemysłowych
  • Blockchain w systemie opieki zdrowotnej – Piotr Mieczkowski, dyrektor Fundacji Digital Poland

Udział w panelu jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować na stronie https://www.polpharma-konferencja.pl/

 Organizatorzy zachęcają przedstawicieli mediów do udziału w konferencji prasowej, która odbędzie się 13.06 o godz. 13:00. Hotel Sofitel Warsaw Victoria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here