Medicover Polska jako pierwsza firma z branży medycznej wdraża mojeID

986

Pacjenci Medicover Polska mogą już korzystać z usługi mojeID do potwierdzania swojej tożsamości, aby uzyskać dostęp do portalu pacjenta i aplikacji mobilnej bez konieczności odwiedzania recepcji centrum medycznego. To pierwsze wdrożenie rozwiązania KIR w prywatnej opiece medycznej, gdzie niezbędny jest najwyższy poziom ochrony wrażliwych danych. Usługa mojeID daje gwarancję bezpiecznego i jednoznacznego uwierzytelniania pacjenta.

mojeID to bezpieczne narzędzie do potwierdzania tożsamości przez internet dostarczane przez KIR. Pozwala klientowi uwierzytelnić się w portalu dostawcy usługi lub urzędu w sposób, który jednoznacznie potwierdza jego tożsamość. Potwierdzenie to odbywa się poprzez bankowość internetową w oparciu o dane, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot – dostawcę tożsamości, np. bank. Korzystanie z tej metody uwierzytelnienia klienta umożliwia zdalne załatwienie formalności, które dotychczas wymagały osobistego potwierdzenia danych w punkcie obsługi lub kontaktu z kurierem.

Medicover Polska to pierwszy prywatny podmiot z branży medycznej w Polsce, którego klienci będą mogli korzystać z mojeID.

– Znaczenie usług zdalnych w opiece zdrowotnej systematycznie rośnie i przewidujemy, że w kolejnych latach będzie rozwijać się równie dynamicznie. Telemedycyna, czyli porady medyczne i kontakt z lekarzem za pośrednictwem telefonu, czatu i wideorozmowy już dziś stanowią blisko 40 proc. wszystkich odbywanych u nas wizyt. Mając tę świadomość, jako pierwsza prywatna firma medyczna, zdecydowaliśmy się na wdrożenie usługi mojeID. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu pacjenci w całej Polsce będą mieli ułatwione korzystanie z naszych usług telemedycznych – mówi Artur Białkowski, Członek Zarządu Medicover sp. z o.o., dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych. 

Pacjenci Medicover Polska będą mogli skorzystać z mojeID, aby potwierdzić swoją tożsamość online i otrzymać dostęp do portalu pacjenta Medicover OnLine i aplikacji mobilnej Medicover bez konieczności odwiedzania recepcji centrum medycznego.

– Rozwijając narzędzia cyfrowe w centrum zainteresowania zawsze stawiamy użytkownika, czyli pacjenta. Chcąc zaangażować naszych pacjentów w proces zarządzania swoim zdrowiem, staramy się, aby nasze rozwiązania były przyjazne, użyteczne i intuicyjne. Jesteśmy przekonani, że mojeID będzie wspierać nas w realizacji tych działań – dodaje kierownik ds. Serwisów Internetowych, Medicover Polska,  Magdalena Dębowska.

–  mojeID jest rozwiązaniem znakomicie dopasowanym do potrzeb sektora usług medycznych w Polsce. Dla rozwoju tego segmentu rynku krytyczne są kwestie zagwarantowania bezpieczeństwa i poufności danych, szczególnie w kontekście usług świadczonych online. Mamy pełną świadomość wagi tego zobowiązania. Udostępnienie usługi mojeID w Medicover Polska jest dowodem zaufania dla kompetencji KIR we wdrażaniu zaawansowanych i bezpiecznych rozwiązań cyfrowych – podkreśla Piotr Alicki, prezes zarządu KIR.

mojeID zapewnia komercyjnym operatorom usług medycznych możliwość budowy przewagi konkurencyjnej poprzez usprawnianie obsługi pacjentów i rozwój katalogu usług dostępnych online. W praktyce, wdrożenie usługi oznacza np. łatwiejszą identyfikację pacjenta, a tym samym przyspiesza proces rejestracji do usług medycznych. Zapewnia także możliwość udostępniania online wrażliwych danych medycznych, np. wyników badań, przy zachowaniu najwyższych standardów  bezpieczeństwa.

Wykorzystanie rozwiązania KIR wspiera efektywność biznesową dzięki usprawnieniu i uproszczeniu procesów operacyjnych wewnątrz firmy oraz w kontakcie z klientami. mojeID umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości w relacjach z sektorem komercyjnym i podmiotami administracji publicznej. Z mojeID mogą korzystać klienci PKO Banku Polskiego, ING Banku Śląskiego i Banku Pekao S.A. (dostawcy tożsamości) oraz PGNiG Obrót Detaliczny (dostawcy usług komercyjnych). (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here