MediSensonic AMBASADOREM INNOWACYJNOŚCI

296

Ambasador Innowacyjności to nagroda Kapituły Międzynarodowego Forum Gospodarczego, dla najbardziej kreatywnych firm, uczelni i instytucji w Polsce, których praca połączona z nauką przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki. Począwszy od startupów oferujących po raz pierwszy swoje rozwiązania, po firmy z wieloletnim doświadczeniem, które mogą pochwalić się projektami zmieniającymi rynek.

Laureaci V ogólnopolskiej edycji konkursu odebrali nagrody we wszystkich kategoriach podczas uroczystej Gali 25 maja w Piekarach Śląskich. Prestiżowy tytuł AMBASADORA INNOWACYJNOŚCI przyznany został spółce MediSensonic S.A., za wkład firmy w rozwój innowacji, przyszłościowe i nieszablonowe myślenie, pionierskie projekty oraz nowe idee i przełomowe rozwiązania. Nowatorskie urządzenia rozwijane w spółce wpływają nie tylko na budowanie pozytywnego wizerunku polskich innowacji, ale wyprzedzają również  światowe trendy.

MediSensonic specjalizuje się w technice mikrofalowej  i sensorycznej. Tworzy nowatorskie rozwiązania do nieinwazyjnej diagnostyki medycznej i stomatologicznej. Do przełomowych wyrobów medycznych firmy należy m.in. sensoryczny materac do wykrywania groźnego dla życia bezdechu sennego z funkcją terapeutyczną, urządzenie stomatologiczne do badania żywotności zębów, glukometr  do bezinwazyjnego pomiaru poziomu cukru,  ciśnieniomierz do ciągłego obrazowania i monitorowania funkcji życiowych  oraz automatyczny skaner do diagnozowania jamy ustnej.

Każdy z produktów opracowanych w spółce przez wybitnych naukowców i inżynierów przed wprowadzeniem na rynek przechodzi kompleksowe badania kliniczne, zapewnia Robert Gromada, współzałożyciel i prezes Medisensonic. – Zespoły badawczo-rozwojowe w spółce angażują się w bardzo ambitne projekty, wykorzystując coraz to nowe pomysły współpracujących z nami ekspertów naukowych oraz współzałożyciela firmy  prof. Zenona Szczepaniaka, wybitnego specjalisty w dziedzinie technik mikrofalowych, stosowanych w diagnostyce medycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here