MediSensonic laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023

811

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju trafia od 6 lat w ręce innowatorów i inwestorów, osób i organizacji, których sposób działania i myślenia wpływa na inteligentny i zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy. Doceniane są kreatywne i wizjonerskie projekty, poprawiające standard życia współcześnie i w przyszłości.  Do elitarnego grona laureatów, którzy spełniają te kryteria, dołączyła spółka technologiczna Medisensonic, specjalizująca się w unikatowych rozwiązaniach do bezinwazyjnej diagnostyki medycznej i stomatologicznej z wykorzystaniem technik mikrofalowych.

Nagroda w kategorii: Innowacyjne technologie przyszłości przyznana została  za realizację projektu pt. „Urządzenie do bezinwazyjnego monitorowania glikemii człowieka (Glucowave)”, dużą aktywność względem zaangażowania w inne innowacyjne projekty teraz i w przyszłości, a także za pozytywne podejście do promocji projektów oraz misji działalności wśród społeczeństwa.

Firmę Medisensonic wyróżnia wśród polskich startupów z branży MedTech implementacja mikrofalowych technik pomiarowych w  urządzeniach diagnostycznych, wyprzedzających światowe trendy. Każdy z produktów opracowanych w spółce przez wybitnych naukowców i inżynierów przed wprowadzeniem na rynek przechodzi kompleksowe badania kliniczne, zapewnia Robert Gromada, współzałożyciel i prezes Medisensonic. – Zespoły badawczo-rozwojowe w spółce angażują się w bardzo ambitne projekty, wykorzystując coraz to nowe pomysły współpracujących z nami ekspertów naukowych oraz współzałożyciela firmy  prof. Zenona Szczepaniaka, wybitnego specjalisty w dziedzinie technik mikrofalowych, stosowanych w diagnostyce medycznej.

Do przełomowych wyrobów medycznych spółki należy m.in. sensoryczny materac do wykrywania groźnego dla życia bezdechu sennego z funkcją terapeutyczną, urządzenie stomatologiczne do badania żywotności zębów, ciśnieniomierz do ciągłego obrazowania i monitorowania funkcji  życiowych, automatyczny skaner do diagnozowania jamy ustnej oraz glukometr do bezinwazyjnego pomiaru poziomu cukru we krwi, który został nagrodzony przez Kapitułę Konkursową.

– Nasze produkty były już kilkakrotnie nominowane do prestiżowych nagród w tym roku. Ogromnie nas cieszy każde takie wyróżnienie. Chcę  bardzo podziękować Kapitule Konkursowej za przyznanie nam Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju za nasze zaangażowanie w realizację innowacyjnych technologii i urządzeń diagnostyczno-terapeutycznych. Glucowave  do całkowicie bezinwazyjnego, pomiaru poziomu cukru we krwi bez nakłuwania, nad którym pracujemy obecnie w firmie jest właśnie jednym z takich nowatorskich urządzeń – informuje Robert Gromada. I dodaje, zostaną w nim użyte   innowacyjne mikrofalowe techniki pomiarowe, które w tym zastosowaniu nie posiadają ograniczeń typowych dla technik spektroskopii optycznej.

Urządzenie nie będzie mieć igieł ani wymiennych elektrod, co spowoduje znaczne obniżenie kosztu używania wyrobu dla pacjenta, w stosunku do znanych z rozwiązań inwazyjnych czujników typu CGMS/FGMS. (JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here