Medisensonic nominowany do nagrody Ambasador Innowacyjności

1032

Specjalizująca się w technice mikrofalowej  i sensorycznej spółka Medisensonic, która tworzy nowatorskie rozwiązania do bezinwazyjnej diagnostyki medycznej i stomatologicznej, została nominowana do ogólnopolskiej nagrody gospodarczej AMBASADOR INNOWACYJNOŚCI. Nominację przyznano za wkład firmy w rozwój innowacji, za przyszłościowe i nieszablonowe myślenie, pionierskie projekty oraz nowe idee i przełomowe rozwiązania. Nowatorskie urządzenia rozwijane w spółce wpływają nie tylko na budowanie pozytywnego wizerunku polskich innowacji, ale wyprzedzają również  światowe trendy. Laureatów nagrody wybierze wkrótce  kapituła programowa.

Źródłem sukcesu polskiej firmy jest konsekwentnie realizowana strategia działania, zainicjowana przez współzałożyciela i  prezesa Medisensonic Roberta Gromadę  wraz ze wspólnikiem Zenonem Szczepaniakiem oraz profesjonalizm i synergia kompetencji interdyscyplinarnego zespołu. Każdy z produktów opracowanych przez wybitnych naukowców i inżynierów przed wprowadzeniem na rynek przechodzi kompleksowe badania kliniczne. Do przełomowych wyrobów medycznych spółki należy m.in. sensoryczny materac do wykrywania groźnego dla życia bezdechu sennego z funkcją terapeutyczną, urządzenie stomatologiczne do badania żywotności zębów, glukometr  do bezinwazyjnego pomiaru poziomu cukru,  ciśnieniomierz do ciągłego obrazowania i monitorowania funkcji życiowych  oraz automatyczny skaner do diagnozowania jamy ustnej.

Materac do diagnostyki zaburzeń snu SOREST jest innowacyjnym urządzeniem firmy Medisensonic, który spowoduje przełom w diagnostyce i terapii bezdechu sennego. Schorzenie to może prowadzić do  powstania poważnych schorzeń i przewlekłych chorób m.in.: udaru, zaburzeń rytmu i niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, depresji, a także problemów z potencją.

Materac SORSET wyposażony w niewidoczną powłokę sensorów najnowszej generacji, mikrofony, radary śledzące ruchy klatki piersiowej, stale monitoruje jakość snu, szczególnie fazy chrapania i bezdechu. Po ich wykryciu, dzięki wbudowanemu mechanizmowi, stymuluje zmianę pozycji ciała śpiącego, która ułatwia mu złapanie powietrza i ograniczenie  chrapania i przerwanie występującego bezdechu. W ten sposób materac nie tylko usprawnia długoterminowe leczenie, ale także gwarantuje bezpieczeństwo, które jest kluczowe dla osób cierpiących na to groźne schorzenie. Niezależnie od funkcji diagnostyczno-terapeutycznej materac wyposażony jest również w nowatorską technologię z wbudowanym mechanizmem masażu.

Do korzystania z materaca potrzebny jest jedynie standardowy smartfon z bluetooth, a aplikacja działa zarówno w środowisku Android, jak i iOS. Użytkownik może za jej pomocą śledzić parametry swojego snu, zmiany w nich zachodzące oraz postępy w leczeniu. Dane zebrane w ten sposób można przekazać lekarzowi. Aplikacja mobilna i webowa w trybie ciągłym monitoruje oprócz jakości snu i faz chrapania i bezdechu w integracji z innymi urządzeniami także najważniejsze parametry życiowe jak tętno, ciśnienie tętnicze i saturację krwi.

To wszystko sprawia, że materac SOREST, który w 2023 roku znajdzie się na rynku,  jest wynalazkiem, który nakreśla zupełnie nową wizję diagnostyki, nie tylko w specjalistycznych ośrodkach opieki zdrowotnej, ale także w warunkach domowych.

Nowatorskie technologie do diagnostyki medycznej i stomatologicznej opracowane przez spółkę Medisensonic z wykorzystaniem technik mikrofalowych  nie tylko nadążają za światowymi trendami, ale niejednokrotnie również je wyprzedzają. (JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here