Medisensonic  pokaże prototypowe urządzenia na targach w  Düsseldorfie

789

Największe na świecie targi rehabilitacji i sprzętu zapewniającego opiekę medyczną RehaCare są wyjątkową okazją do prezentacji najnowszych rozwiązań w tej branży.  We wznowionej po pandemii imprezie targowej w  Düsseldorfie, która potrwa od 14 do 17 września, uczestniczyć będą producenci innowacyjnych wyrobów dla osób z problemami zdrowotnymi i niepełnosprawnością w każdej dziedzinie. Wśród nowości polska spółka  technologiczna Medisensonic przedstawi prototyp sensorycznego materaca Soreset.

– Do tej pory nie braliśmy udziału w imprezach targowych, dlatego będzie to nasz debiut w  Düsseldorfie. – informuje Robert Gromada, prezes spółki Medisensonic. –  Jest to nasze pierwsze przedsięwzięcie, ponieważ produkty, które chcemy tam pokazać są na takim poziomie, że możemy już przedstawić ich prototypy. Dotyczy to zwłaszcza sensorycznego materaca do diagnozowania bezdechu sennego  i urządzenia stomatologicznego do badania żywotności miazgi zębowej.

Prototyp materaca Soreset do kontrolowania bezdechu i mierzenia parametrów życiowych, przy użyciu mikrofal, będzie pokazany w pomniejszonej skali ze względu na  wymagania związane z ekspozycją wyrobów medycznych naszej firmy. Dodatkową funkcją sensorycznego materaca kontrolującego bezdech, będzie zmiana pozycji śpiącego w przypadku wykrycia zagrożenia związanego z zaburzeniami oddechowymi.

Aplikacja do obsługi materaca

– Zademonstrujemy w  Düsseldorfie diagnostyczną i terapeutyczną wersję materaca Soreset, który poza bezdechem, może także wychwytywać inne choroby pulmonologiczne – wyjaśnia prezes firmy Medisensonic. – Pokażemy jak one działają z wykorzystaniem fantomu. Sensoryczna powłoka naszpikowana czujnikami, może być dopasowana do materacy o różnej wielkości i twardości, dlatego wśród międzynarodowych uczestników tych targów, będziemy poszukiwali partnerów do współpracy.  Zależy nam na nawiązaniu kontaktów zarówno z  producentami materacy jak i dystrybutorami do sprzedaży gotowych wyrobów na rynkach europejskich. Jesteśmy przygotowani na to, żeby produkować materace z naszą technologią mikrofalową pod wymagania innych producentów lub dystrybutorów.

Ze względu na swoje przeznaczenie materace diagnostyczne i terapeutyczne będą wykorzystywane w szpitalach i ośrodkach opiekuńczych, natomiast diagnostyczne mogą być stosowane także do użytku domowego. Aplikacja mobilna do ich obsługi jest już gotowa. Opracowana została przez zespół wybitnych specjalistów w Medisensonic, podobnie jak obie wersje materaca.   (JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here