Największe na świecie targi rehabilitacji i sprzętu zapewniającego opiekę medyczną RehaCare są wyjątkową okazją do prezentacji najnowszych rozwiązań w tej branży. We wznowionej po pandemii imprezie targowej w Düsseldorfie, która potrwa od 14 do 17 września, uczestniczyć będą producenci innowacyjnych wyrobów dla osób z problemami zdrowotnymi i niepełnosprawnością w każdej dziedzinie. Wśród nowości polska spółka technologiczna Medisensonic przedstawi prototyp sensorycznego materaca Soreset.
– Do tej pory nie braliśmy udziału w imprezach targowych, dlatego będzie to nasz debiut w Düsseldorfie. – informuje Robert Gromada, prezes spółki Medisensonic. – Jest to nasze pierwsze przedsięwzięcie, ponieważ produkty, które chcemy tam pokazać są na takim poziomie, że możemy już przedstawić ich prototypy. Dotyczy to zwłaszcza sensorycznego materaca do diagnozowania bezdechu sennego i urządzenia stomatologicznego do badania żywotności miazgi zębowej.

Prototyp materaca Soreset do kontrolowania bezdechu i mierzenia parametrów życiowych, przy użyciu mikrofal, będzie pokazany w pomniejszonej skali ze względu na wymagania związane z ekspozycją wyrobów medycznych naszej firmy. Dodatkową funkcją sensorycznego materaca kontrolującego bezdech, będzie zmiana pozycji śpiącego w przypadku wykrycia zagrożenia związanego z zaburzeniami oddechowymi.

– Zademonstrujemy w Düsseldorfie diagnostyczną i terapeutyczną wersję materaca Soreset, który poza bezdechem, może także wychwytywać inne choroby pulmonologiczne – wyjaśnia prezes firmy Medisensonic. – Pokażemy jak one działają z wykorzystaniem fantomu. Sensoryczna powłoka naszpikowana czujnikami, może być dopasowana do materacy o różnej wielkości i twardości, dlatego wśród międzynarodowych uczestników tych targów, będziemy poszukiwali partnerów do współpracy. Zależy nam na nawiązaniu kontaktów zarówno z producentami materacy jak i dystrybutorami do sprzedaży gotowych wyrobów na rynkach europejskich. Jesteśmy przygotowani na to, żeby produkować materace z naszą technologią mikrofalową pod wymagania innych producentów lub dystrybutorów.
Ze względu na swoje przeznaczenie materace diagnostyczne i terapeutyczne będą wykorzystywane w szpitalach i ośrodkach opiekuńczych, natomiast diagnostyczne mogą być stosowane także do użytku domowego. Aplikacja mobilna do ich obsługi jest już gotowa. Opracowana została przez zespół wybitnych specjalistów w Medisensonic, podobnie jak obie wersje materaca. (JC)