Medisensonic  pokaże rewolucyjne urządzenie do pomiaru glikemii na targach we Florencji

300

Rozpoczynające się 6 marca Międzynarodowe Targi Nowych Technologii w Cukrzycy (ATTD) we Florencji, to miejsce, w którym start-upy i wschodzące firmy zaprezentują najnowocześniejsze technologie i urządzenia medyczne do leczenia glikemii. Takim rozwiązaniem jest bez wątpienia Systemem Glucowave do bezinwazyjnego monitorowania poziomu cukru w organiźmie człowieka z wykorzystaniem technik mikrofalowych. Technologia opracowana przez polską firmę MediSensonic jest pierwszym takim rozwiązaniem na świecie. Nie stosuje się w niej igieł ani innych kosztownych i wymiennych czujników inwazyjnych wkłuwanych pod skórę pacjenta.

Targi skupiają uwagę na start-upach, ośrodkach badawczych i firmach posiadających produkty w przygotowaniu, aby promować ich postępy i osiągnięcia, dzięki czemu mogą uzyskać informację zwrotną i kontakty, aby przyspieszyć rozwój i ulepszyć swoje wynalazki.

– W MediSensonic opracowaliśmy dwie wersje systemu, jedną aktywną a drugą pasywną, która jest absolutnym przełomem w badaniu glikemii. Obie technologie mikrofalowe przeszły już bardzo pomyślnie badania kliniczne – zapewnia Robert Gromada, prezes firmy, który pokaże rewolucyjne urządzenie do pomiaru glikemii na targach we Florencji.

 Tłumaczy, że w wersji pasywnej z głowicą radiometryczną, czujnik działa jak stetoskop. Nie emituje żadnego sygnału sondującego, zapewniając całkowite bezpieczeństwo kontaktowe badanemu. Pokryta złotem głowica z zaszytym wewnątrz mini radiometrem gwarantuje biokompatybilność i totalną hipoalergiczność. Ta wersja urządzenia może być wykorzystywana przez dzieci nawet poniżej 4 roku życia i kobiety w ciąży.

Takiego urządzenia, poza wybitnymi specjalistami z MediSensonic, nie wymyślił jeszcze nikt na świecie. Na targach ATTD we Florencji, które potrwają do 8 marca firma będzie poszukiwać partnerów do współpracy.  Zamierza nawiązać kontakty m.in. z dystrybutorami do sprzedaży gotowych wyrobów nie tylko na rynku europejskim, ale także globalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here