Medyczni innowatorzy debiutują na GPW

697

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 23 listopada zadebiutuje gdańska spółka PolTREG pracująca nad nowatorską terapią leczenia cukrzycy typu I. Cenę akcji ustalono na 75 zł. Ostateczna liczba akcji oferowanych inwestorom instytucjonalnym wyniosła 1.065.932 akcji, inwestorom indywidualnym 266.482 akcji, zaś cała wartość oferty publicznej opiewa na kwotę 99.931.050 zł.

PolTREG to spółka założona przez naukowców z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy od 2006 r. prowadzili badania nad leczeniem cukrzycy typu I u dzieci. Założony przez: prof. Piotra Trzonkowskiego, prof. Małgorzatę Myśliwiec oraz prof. Natalię Marek-Trzonkowską PolTREG to jedna z najbardziej nowatorskich firm biotechnologicznych na świecie. Opracowuje terapie z wykorzystaniem limfocytów T-regulatorowych (TREGS). Terapie te mają zastosowanie w chorobach autoimmunologicznych, czyli takich, w których układ odpornościowy atakuje własny organizm.

W tej dziedzinie spółka jest pionierem w skali globalnej – przeprowadziła pierwsze na świecie podanie preparatu TREGS u człowieka, a jej terapia leczenia cukrzycy typu 1 u dzieci z wykorzystaniem TREGS jest – w świetle dostępnych danych – najbardziej zawansowana w rozwoju klinicznym na świecie.

Celem debiutu na warszawskim parkiecie jest pozyskanie środków finansowych niezbędnych do realizacji kluczowych celów strategicznych spółki do I kwartału 2025 roku. Cele te obejmują prace badawczo-rozwojowe, związane z kolejnymi etapami badań nad terapią leczenia cukrzycy typu 1 u dzieci oraz terapią stwardnienia rozsianego, nad którymi pracuje spółka, a także rozwój Treg 2.0.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here