Międzynarodowy sukces Wiktorii Bialic

1258

W jubileuszowej, dziesiątej edycji międzynarodowego konkursu perkusyjnego „Hit Like A Girl” znalazła się Polka – Wiktoria Bialic – studentka kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa w Instytucie Muzyki w Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Perkusistki reprezentowały ponad sześćdziesiąt krajów z różnych części świata.

Do konkursu zgłosiło się łącznie ponad tysiąc chętnych we wszystkich kategoriach wiekowych obejmujących grę na zestawie perkusyjnym i beatmaking. Perkusistki, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie reprezentowały ponad sześćdziesiąt krajów z różnych części świata. Na poszczególnych etapach konkursu Hit Like A Girl w głównych kategoriach oraz dodatkowych mini-konkursów, uczestniczki były oceniane łącznie przez grono 120 jurorów.

We wszystkich kategoriach i dodatkowych konkursach oraz edycjach regionalnych spośród uczestniczek wyłoniono 360 finalistek. W przypadku zestawu perkusyjnego konkurs „Hit Like A Girl” został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych. W każdej wyłoniono zdobywczynie trzech pierwszych miejsc, a także laureatkę w kategorii Popular. Studentka Wiktoria Bialic rzuciła międzynarodowe jury na kolana i zajęła 1. miejsce w kategorii wiekowej 18-39 lat, pokonując: 2. miejsce – Juanita Pelaez (Kolumbia), 3. miejsce – Jaleacia Harris (Stany Zjednoczone).  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here