Miłośnicy muzyki tęsknią za koncertami

1193

Kolejne koncerty i wydarzenia są odwoływane z powodu panującej pandemii koronawirusa. Organizatorzy liczą straty, gwiazdy przekładają występy na przyszły rok, a widzowie zastanawiają się, kiedy znów zobaczą swoich ulubionych wykonawców na żywo. Każdego dnia z całej Polski napływają jednak sygnały o następnych, anulowanych imprezach.

Festiwale odwołane

Co roku Gdynię, Kołobrzeg i Warszawę wypełniały tysiące miłośników muzyki. Tym razem jednak do tego nie dojdzie. „To będzie pierwsze lato bez Open’era od 2002 roku. Dziwne i dewastujące uczucie… Mrok i smutek” – informuje w komunikacie szef Alter Art, Mikołaj Ziółkowski. W lipcu nie odbędzie się bowiem kolejna edycja Open’er Festivalu w Gdyni. Przyszłoroczna odsłona wydarzenia została zaplanowana na dni 30.06-03.07.2021 r. Organizatorzy zachęcają jednocześnie do niezwracania zakupionych na event biletów. Podobnie reagują twórcy kołobrzeskiego Sunrise Festival, czyli jednego z największych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej. 18 edycja imprezy odbędzie się w dniach 23-25 lipca 2021 roku. Wiadomo także, że w czerwcu w Warszawie nie wystąpią Camila Cabello i zespół 5 Seconds of Summer, czyli gwiazdy Orange Warsaw Festivalu. Jak informują organizatorzy: „W obliczu sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie i w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, a także na podstawie obowiązujących decyzji administracyjnych władz, 13 edycja festiwalu odbędzie się w nowym terminie”.

Brak koncertów dla żaków

Powodów do radości nie mają również uczestnicy juwenaliów. W kolejnych miastach samorządy studenckie informują o anulowanych lub przeniesionych imprezach. Takie decyzje podjęto m.in. w Szczecinie, Poznaniu oraz w Warszawie. „Odwołujemy nasze wydarzenie w duchu troski o Wasze zdrowie, z poczuciem bezsilności wobec siły wyższej, z wiarą i nadzieją, że wrócimy silniejsi, ale przede wszystkim z ogromną solidarnością z całym środowiskiem akademickim i organizatorami kultury w czasie próby” – informują organizatorzy poznańskich juwenaliów. Natomiast na Facebookowym profilu Juwenaliów UW czytamy: „Mamy wielką nadzieję, że jak tylko sytuacja epidemiczna przeminie, a życie studenckie powróci do normalnego trybu, będziemy mogli spotkać się z Wami jesienią”. Podobne decyzje podejmuje większość samorządów studenckich w Polsce.

Ucierpią nie tylko fani muzyki

Wydarzenia muzyczne to nie jedyne imprezy, które są odwoływane lub przenoszone z powodu panującej pandemii. W Świnoujściu nie odbędzie się coroczny event „Wakacyjne Miasto Kobiet”, w którym dotychczas brały udział m.in. Iwona Pavlović i Marzena Rogalska. Nie wiadomo również kiedy miłośnicy rozrywki spotkają się na jubileuszowym 25. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

autor: Konrad Traczyk, student dziennikarstwa na UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here