Ministerstwo Energii ostrzega przed próbą wyłudzenia danych osobowych

1280

Z rządowego programu „Mój prąd” około 200 tys. prosumentów może otrzymać wsparcie na budowę instalacji fotowoltaicznych. Ministerstwo Energii ostrzega przed próbą wyłudzenia danych osobowych przez oszustów podszywających się pod strony internetowe resortu lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w związku z uruchomieniem tego programem  – poinformował resort energii na Twitterze.

 Na Twitterze resortu energii napisano – „Pojawiające się w Internecie strony powołujące się na Ministerstwo Energii lub NFOŚiGW zawierające kwestionariusze osobowe mogą być próbą wyłudzenia danych osobowych”. Jednocześnie ministerstwo przypomniało, że nabór wniosków do programu „Mój Prąd” planowany jest na początek września.
W ramach rządowego programu „Mój prąd” każdy inwestujący w instalacje fotowoltaiczne może liczyć na zwrot do 50 proc. kosztów, ale nie może to być więcej niż 5 tys. zł. Podstawą wypłaty dotacji będzie umowa z zakładem energetycznym.

Program „Mój Prąd” będzie realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który będzie wypłacał wsparcie. Maksymalne wsparcie na gospodarstwo domowe to 5 tys. zł, ale nie więcej niż 50 proc. kosztów budowy instalacji. Programem zostaną objęte instalacje o mocy od 2 do 10 kW. Instalacja nie może być zakończona na dzień ogłoszenia konkursu, ale musi być zakończona na dzień składania wniosku o dofinansowanie.

Według wyliczeń resortu energii instalacja prosumencka to koszt rzędu 15-18 tys. zł. Jak mówił w lipcu Tchórzewski, o przyznaniu dotacji decydować będzie kolejność zgłoszeń, do wyczerpania limitu 1 mld zł, czyli 200 tys. prosumentów otrzyma wsparcie.

Autor: PAP/JS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here