Młodsza o kilka lat? Powiedz TAK wolumetrii twarzy!

999

Starzenie się to nie tylko zmarszczki. Na skutek utraty kwasu hialuronowego, kolagenu i podskórnej tkanki tłuszczowej zmienia się cała twarz. Traci ona swój owal, opadają policzki, skóra wiotczeje… Jeżeli chcesz zachować młodość na długo, nie musisz się na to godzić! Medycyna estetyczna oferuje szereg rozwiązań, a o jednym z najlepszych rozmawiamy z dr Iwoną Manikowską z Happy Clinic Warszawa.

Gdyby miała Pani wybrać swój ulubiony zabieg odmładzający, byłby to…?

Zdecydowanie wolumetria twarzy. Lubię ją za spektakularne, a jednocześnie bardzo naturalne efekty. Wyrównuje się asymetria twarzy, poprawia jej owal, skóra jest wyraźnie odmłodzona. To zabieg, który potrafi cofnąć w czasie o kilka lat! Wolumetria to też ulubiony wybór Pacjentek Happy Clinic.

Czym charakteryzuje się wolumetria?

Wolumetria jest przez wielu nazywana liftingiem bez skalpela i ja się z tym w pełni zgadzam. Zabieg pozwala wymodelować twarz i skorygować niedoskonałości bez konieczności ingerencji chirurgicznej. Wystarczy zaledwie kilka ukłuć bardzo cienką mikrokaniulą.

Wolumetria polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu wypełniającego. Pozwala to poprawić gęstość skóry, wygładzić zmarszczki, spłycić bruzdy oraz unieść te obszary twarzy, które opadły na skutek procesów starzenia się. Jednocześnie w czasie wolumetrii możemy np. nieco poprawić wygląd nosa – również bez ingerencji chirurgicznej.

Czy wolumetrię wykonuje się tylko na określonym obszarze twarzy?

Nie tylko. Możemy oczywiście skupić się na wybranej okolicy. Częściej jednak modelujemy całą twarz, co wcale nie musi oznaczać dużych zmian. Rodzaj preparatu i zakres zabiegu zawsze dopasowuję indywidualnie do Pacjentki. Wcześniej rozmawiamy o jej oczekiwaniach, a ja przedstawiam wszystkie możliwości.

Kwas hialuronowy czy hydroksyapatyt wapnia? Jakie preparaty do wolumetrii twarzy stosuje Pani w Happy Clinic?

Ja zdecydowanie wybieram kwas hialuronowy. Dzięki niemu można swobodnie modelować tkanki, a więc lekarz ma duży wpływ na efekt końcowy. Ponadto jest to substancja naturalna, bezpieczna, dobrze tolerowana.

Czy razem z kwasem hialuronowym można stosować inne preparaty?

Tak. Ja w Happy Clinic często sięgam po kwas polimlekowy z dodatkami mannitolu i hydroksyetylocelulozy – preparat Olidia. Jest to stymulator syntezy kolagenu i elastyny, który dodatkowo pobudza procesy regeneracyjne w skórze. Stanowi bardzo dobre rusztowanie dla tkanek, co możemy zaobserwować poprzez poprawę owalu twarzy. Ważny jest tutaj dodatek hydroksyetylocelulozy, która jest stabilizatorem umożliwiającym równomierny rozkład cząsteczek kwasu polimlekowego. Natomiast mannitol jest antyoksydantem, który chroni komórki przed procesami starzenia i stresem oksydacyjnym.

Chętnie wybieram też Juvelook. To preparat z kwasem polimlekowym przeznaczony do okolicy oka. Szczególnie będą z niego zadowolone osoby zmagające się z workami pod oczami. Efekt widoczny jest od razu!

Dla kogo wolumetria jest idealnym zabiegiem?

Wolumetria jest idealnym zabiegiem dla każdej osoby, która chce cofnąć oznaki starzenia się, a jednocześnie nie chce zbyt dużej ingerencji. Do Happy Clinic zapraszam, jeżeli obserwujesz u siebie utratę owalu twarzy, zwiotczenie skóry, opadanie policzków, pogłębienie się zmarszczek i nieestetyczne bruzdy.

Wiele osób obawia się efektu sztucznej i nieruchomej twarzy po zastosowaniu wypełniaczy…

W pełni rozumiem te obawy. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia opublikowane w pierwszej lepszej gazecie. Spoglądają na nas napompowane twarze, które nie wyrażają żadnych emocji. Takim efektom mówię zdecydowane NIE. Dbam o to, żeby moje Pacjentki pozostały sobą, a nie stały się drugą Angeliną Jolie.

Zawsze podkreślam, że lekarz medycyny estetycznej jest artystą. Powinien słuchać oczekiwań Pacjentek, ale zachować umiar, wyczucie i poczucie estetyki. Lepiej podać mniej preparatu, rozłożyć metamorfozę w czasie i zobaczyć jak się on zachowa niż zepsuć cały efekt.

Czy taki naturalny efekt jest możliwy u każdego?

Oczywiście, że tak. Lekarz powinien jednak umieć słuchać pacjentów, ale też z nimi rozmawiać, dobrze pokierować, doradzić. Teraz zresztą obserwuje się modę na naturalność. Chcemy się odmłodzić i zmienić wygląd, ale tak, żeby nikt nie posądzał nas o zbytnią ingerencję.

Jak wygląda zabieg wolumetrii i kiedy można spodziewać się efektów?

Zabieg wolumetrii w Happy Clinic zawsze poprzedzony jest konsultacją lekarską. Bez tego nie ma możliwości przejść dalej. To ważne dla bezpieczeństwa, ale też zadowolenia z efektów.

Wolumetria polega na wstrzyknięciu preparatu specjalną mikrokaniulą. Nie jest to bolesne, jednak u części osób może powodować dyskomfort. Dlatego na życzenie stosuję krem znieczulający. Nakłucia wykonywane są w ściśle określonych miejscach. Cały zabieg wolumetrii trwa około 30 minut.

Ze względu na brak dużej ingerencji w tkanki rekonwalescencja jest krótka. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie lub niewielki obrzęk, jednak oba objawy ustępują samoistnie. Na pierwsze efekty wolumetrii nie trzeba długo czekać. Zmiana jest widoczna niemal od razu. Jednak potrzebny jest czas, aby ją utrwalić. Zwykle około miesiąc. W tym czasie zachodzą intensywne procesy regeneracyjne i produkowany jest naturalny kolagen.

Nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie odpowiedni?

Zadzwoń do nas, lub wyślij SMS-a pod numer 606992192, aby umówić się na wizytę już dziś! Możesz też napisać na hello@manikowska.eu.

dr Iwona Manikowska, ekspert medyczny portalu Liderzy Innowacyjności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here