Mobilny dostęp do informacji medycznych w toruńskim szpitalu

1385

Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu wdrożył aplikację mobilną Informacje Medyczne, stworzoną przez Asseco Poland – największego producenta oprogramowania w Polsce, specjalizującego się między innymi w systemach dla służby zdrowia. Dzięki nowemu rozwiązaniu pacjenci zyskają szybki dostęp do swojej dokumentacji medycznej. Ponadto, za jego pośrednictwem będą mogli zapisać się na wizytę w ramach jednostek współpracujących ze szpitalem. Partnerem projektu była firma Infocomp Sp. z o.o. Jest to pierwsze wdrożenie aplikacji Asseco Informacje Medyczne w województwie kujawsko-pomorskim.

Aplikacja zapewnia sprawną wymianę dokumentacji medycznej między pacjentami a personelem medycznym i lekarskim. Rozwiązanie umożliwia zdalny dostęp do informacji o leczeniu oraz do wyników badań, bez konieczności wizyty w placówce. Co ważne, cały proces odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa w zakresie ochrony danych wrażliwych. Dzięki aplikacji skrócony zostaje też czas samej wizyty, ponieważ pacjenci mogą przekazywać swoje badania zanim fizycznie stawią się w placówce.

Szpital Wojewódzki w Toruniu to jedna z największych placówek służby zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim. Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom szybkiego i wygodnego dostępu do świadczeń medycznych. Jest to możliwe m.in. dzięki takim aplikacjom, jak Informacje Medyczne, stworzonej przez Asseco. Rozwiązanie umożliwia im dostęp do wyników badań oraz kart informacyjnych leczenia szpitalnego z poziomu telefonu komórkowego. To znacząco oszczędza ich czas, ale równocześnie skraca kolejki – powiedziała Sylwia Sobczak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Toruniu.

Jest to kolejny etap cyfryzacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, w którym aktywnie uczestniczy Asseco. W jednostce działa już flagowy system informatyczny firmy, który obsługuje zarówno część medyczną, jak i administracyjną – Asseco Medical Management Solutions.

-Cieszymy się, że po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem i możemy uczestniczyć w rozwoju tej placówki, tak aby mogła ona oferować swoim pacjentom usługi na najwyższym poziomie. Aplikacja Informacje Medyczne, którą obecnie uruchomiliśmy, gwarantuje mobilny dostęp do dokumentacji medycznej oraz jej elektroniczną wymianę między jednostkami. To znacząco wpływa na oszczędność czasu zarówno użytkowników, jak i pracowników jednostki medycznej – powiedział Krzysztof Groyecki, wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Infocomp współpracuje z Asseco już od wielu lat. Razem uczestniczymy w procesie cyfryzacji placówek medycznych, zarówno dużych szpitali, jak i przychodni. Wojewódzki Szpital w Toruniu jest przykładem na to, jak przy wykorzystaniu najnowszych technologii można stworzyć jednolity system informatyczny dla jednostki, która obsługuje swoich pacjentów w pięciu różnych lokalizacjach Torunia.

-Dzięki wspólnemu wysiłkowi oraz wielomiesięcznej pracy możemy dziś udostępnić pacjentom mobilny dostęp do ich danych medycznych. Myślę, że to dobry początek i mam nadzieję, że wkrótce kolejne placówki medyczne województwa kujawsko-pomorskiego wezmą przykład ze Szpitala Wojewódzkiego i wdrożą u siebie aplikację Asseco Informacje Medyczne. Zyskają na tym wszyscy, a najwięcej sami pacjenci – powiedział Michał Maksymowicz, prezes Zarządu Infocomp Sp. z o.o.

Asseco prowadzi obecnie pilotaże aplikacji Informacje Medyczne w wybranych placówkach, m.in. w Szpitalu Dziecięcym im. Św. Ludwika z Krakowa.

Katarzyna Niemycka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here