Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej w Oświęcimiu

1389

W nowym Centrum Symulacji Medycznej studenci i nauczyciele akademiccy będą mogli realizować ćwiczenia i zajęcia praktyczne przy pomocy zaawansowanych symulatorów wysokiej wierności, fantomów najnowszej generacji oraz supernowoczesnych trenażerów. Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu to pierwsze i najnowocześniejsze centrum w Małopolsce zachodniej, które będzie kształcić studentów pielęgniarstwa.

Takie inwestycje przenoszą jakość opieki nad pacjentem i kształcenia studentów w zupełnie inne, nowe rejony. To najnowocześniejsza aparatura medyczna. Możemy z dumą powiedzieć, że kadry pielęgniarskie w Polsce, dzięki Centrum, kształcone są na poziomie światowym – powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

Kształcenie w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej z wykorzystaniem technik symulacji, będzie miało realny wpływ na poprawę jakości kształcenia. To najszybciej rozwijający się dział edukacji medycznej wykorzystujący nowe technologie.

Innowacyjne rozwiązania dla jak najlepszego odtworzenia możliwej sytuacji klinicznej

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych będzie wykorzystywać innowacyjne rozwiązania dla jak najlepszego odtworzenia możliwej sytuacji klinicznej. Studenci nie tylko w praktyce będą mogli zastosować nabytą wiedzę teoretyczną, ale też ćwiczyć tzw. kompetencje miękkie: zdolność do samodzielnego podejmowania decyzji, umiejętność kreatywnego wykorzystywania wiedzy, współpracę i komunikację. To właśnie takie kompetencje, poza wiedzą specjalistyczną, są poszukiwane i potrzebne w procesie wzmacniania innowacyjności naszej gospodarki – powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii – Jadwiga Emilewicz

Budowa oraz wyposażenie w nowoczesny sprzęt i aparaturę Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej została zrealizowana w ramach projektu „MEDSIM – opracowanie i wdrożenie Programu Rozwojowego Pielęgniarstwa” na kierunku pielęgniarstwo, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Łączna wysokość dofinansowania projektu to ponad  2 400 000 zł.

22,5 miliona na inwestycje dla PWSZ w Oświęcimiu

W  kwietniu wicepremier Jarosław Gowin wręczył uczelni symboliczny czek na sumę 22,5 miliona złotych na modernizację historycznego budynku, znajdującego się w obrębie kampusu. Środki zostaną przeznaczone na powstanie nowoczesnego Centrum Kształcenia Medycznego oraz Centrum Kształcenia Inżynieryjnego. W nowym budynku znajdą się nowoczesne multimedialne sale wykładowe, laboratoria, pracownie kształcenia praktycznego oraz biblioteka akademicka.

Powiększenie bazy dydaktycznej stanie się dla uczelni szansą na podjęcie współpracy z regionalnym otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz uzyskaniem dodatkowych funduszy na inwestycje. Prace modernizacyjno-remontowe rozpoczęły się już 2018 roku. Oddanie budynku do użytkowania planowane jest w 2021 roku. Jest to największa inwestycja w dziejach uczelni i w Małopolsce zachodniej.

MNiSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here