„Mówimy i piszemy po polsku” – Inżynierowie dla Ukrainy

992

Darmowa nauka języka dla obywateli Ukrainy obejmuje dziesięć odcinków rozmówek polsko – ukraińskich, zintegrowanych w jedną całość. Przygotowane społecznie wideo przez Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej we współpracy ze spółką NOT Informatyka  jest dostępne na kanale telewizji internetowej TV NOT, utworzonej w tym roku. Poszczególne lekcje trwają od 11 do 16 minut i  są poprowadzone w sposób bardzo przystępny przez Ukrainkę, mieszkającą w Polsce od 20 lat.  Jest to zbiór najczęściej używanych zwrotów w potocznych rozmowach, który ma na celu ułatwienie komunikacji obywatelom Ukrainy z Polakami.

Szybka nauka języka polskiego otwiera cudzoziemcom drogę do rynku pracy. Wśród prawie 3 mln osób, które znalazły schronienie w Polsce, uciekając przed barbarzyńską wojną Putina na Ukrainie, są przedstawiciele różnych zawodów. Im szybciej uchodźcy nauczą się języka polskiego tym będą mieli większa szansę na podjęcie satysfakcjonującej pracy, a dzieci łatwiej zaadaptują się w nowych warunkach.  

Koordynatorem akcji „Inżynierowie dla Ukrainy” i współtwórcą 10 odcinków nauki języka polskiego jest Kamil Wójcik, prezes NOT-Informatyka i wiceprezes FSNT-NOT, z którym można się kontaktować bezpośrednio pod adresem    kamil.wojcik@not-informatyka.pl lub telefonicznie +48 602 707 916

Zwracamy się do wszystkich organizacji, z którymi NOT współpracuje oraz internautów z ogromną prośbą o upowszechnianie  tej informacji i linka   https://youtu.be/xihStbJFKI8 aby pomóc obywatelom Ukrainy w jak najszybszym przełamywaniu bariery językowej.

Zachęcamy do subskrypcji kanału

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here