Możemy żyć nawet 120 lat jeśli właściwie o siebie zadbamy

910

Wydłużenie życia w dobrej kondycji i zdrowiu to marzenie wielu osób. Nasz potencjał genetyczny pozwala nam na przeżycie nawet do 120 lat, ale tylko nieliczni osiągają tę granicę. Średnia życia rekordzistów życiowych w Japonii i innych azjatyckich krajach jest co najmniej o 5 lat dłuższa niż w Polsce. Kluczem do sukcesu długowieczności jest z pewnością odpowiednia dieta, aktywny tryb życia, wysiłek fizyczny, pogoda ducha i wiele innych czynników.

Interesujących wykładów, o tym co wpływa na długowieczność, a co skraca nam życie wysłuchali przed kilkoma dniami pacjenci Europejskiego Instytutu Dermatologii i Medycyny Estetycznej Beauty Derm na warszawskim Mokotowie.

– Witaminy, minerały i aminokwasy dostarczane regularnie organizmowi znakomicie regeneruje wszystkie narządy wewnętrzne i przywracają zdrowie, witalność oraz energię do aktywnego życia – przekonywała uczestników spotkania dr Beata Kociemba, właścicielka kliniki. – Procesy starzenia są nieuniknione, ale można je skutecznie powstrzymywać, korzystając z dostępnej powszechnie wiedzy oraz postępu w medycynie estetycznej. Na tradycyjnych spotkaniach, które organizujemy w klinice już od dłuższego czasu, lekarze i eksperci z różnych dziedzin chętnie dzielą się tą wiedzą z ich uczestnikami.

Aby zachować młodzieńczy wygląd trzeba z pewnością dbać o skórę, informowała właścicielka kliniki. – Wilgoć w skórze jest zatrzymywana przede wszystkim przez kwas hialuronowy, polimlekowy i aminokwasy, a także przez pierwiastki takie jak magnez, wapń czy potas, które wychwytują i zatrzymują wodę. Działanie naturalnych czynników nawilżających  jest jednak zaburzone przez promieniowanie UV, stres, zanieczyszczenie środowiska czy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Na szczęście są na to sposoby, aby sobie radzić z tymi przeciwnościami. Im wcześniej odpowiemy na niekorzystne zmiany zachodzącej w naszej skórze tym lepiej.

Pierwszym krokiem jest pielęgnacja, a kolejnym, kiedy zmiany w skórze są bardziej zaawansowane, młodzieńczy wygląd mogą przewrócić profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dojrzała skóra potrzebuje nawilżenia i natłuszczenia. Trzeba odbudować tzw. płaszcz hydrolipidowy. Kwas hialuronowy dostarczony z zewnątrz, wzbogacony o cenne składniki  zapewni skórze komfort i  powierzchniowe nawilżenie.

Po prelekcji, dla uczestników spotkań w Beauty Derm przygotowane są zawsze jakieś atrakcje. Można losować różne zabiegi i preparaty, poprawiające kondycję i stan zdrowia.

Jeden z takich regeneracyjnych i unikatowych zabiegów, redermalizacji, który znacząco poprawia kondycję skóry, wylosowała Renata Banasiak, prezes Stowarzyszenia Vis Major (na zdjęciu z właścicielką kliniki). – Wiedzą jak dbać o siebie, swoją kondycję i zdrowie dzielimy się z seniorami od dawna w naszym stowarzyszeniu. Z dzisiejszego spotkania w Beauty Derm wychodzę bogatsza o wiele cennych informacji dotyczących tych zagadnień, m.in. źródeł polifenoli w owocach i warzywach, które mają ogromne znaczenia dla organizmu, a także flawonoidów, zapobiegających uszkodzeniu komórek. Z pewnością wykorzystam teraz tę wiedzę w naszych działaniach. (JC)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here