Muzyka grana w plenerze to doskonały sposób na relaks

1493

Plenerowy koncert w Parku Dreszera w Warszawie zgromadził  w weekend wielu miłośników zespołu jazzowego Tomasz Bielski Sekstet. Zaprezentowane na żywo światowe standardy w aranżacji założyciela i lidera zespołu  oczarowały publiczność. To była wspaniała uczta duchowa. Repertuar dobrany przez muzyka trafił doskonale w gust melomanów. Brzmienie saksofonu, fletu, trąbki, instrumentów klawiszowych i perkusji było równie atrakcyjne w plenerze jak i w sali koncertowej. Oklaski widzów w pełni to potwierdziły.

Z Tomaszem Bielskim, liderem zespołu i aranżerem wszystkich utworów, który grał na saksofonie altowym i flecie, koncertowali: Stefan Janowski (saksofon tenorowy), Daniel Orlikowski (trąbka) Wojciech Puszek (piano), Piotr Filipowicz (kontrabas) i Jarosław Gaś (perkusja).

Muzyka plenerowa grana na żywo z pewnością ma swój wyjątkowy urok. Nie tylko można posłuchać  znanych i lubianych utworów, ale podziwiać je w  bardzo ciekawych aranżacjach. Założyciel i lider zespołu Tomasz Bielski w swojej pracy artystycznej nie ogranicza się tylko do odtwarzania muzyki klasycznej, ale jest także niezwykle aktywnym i cenionym jazzmanem, kompozytorem, aranżerem i saksofonistą. Jego aranżacje łączą w sobie klasyczną precyzję związaną ze specyfiką orkiestry symfonicznej, z lekkością i spontanicznością charakterystyczną dla jazz bandu.

Taka interpretacja zyskuje uznanie słuchaczy niezależnie od tego czy jest grana w Filharmonii Narodowej, z którą Tomasz Bielski jest od wielu lat związany czy też podczas koncertów plenerowych. Duża liczba albumów z autorskimi nagraniami lidera zespołu  oddaje jego kreatywność w interpretacji utworów muzycznych oraz  własnych kompozycji.

W sezonie artystycznym koncerty zespołu Tomasz Bielski Jazz Orchestra odbywają się w  Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Bydgoszczy, Kaliszu, Olsztynie, Opolu, Rzeszowie i Szczecinie. Publiczność oklaskiwał go także na estradzie Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz na europejskich estradach w Bergen, Dortmundzie, Gandawie czy Trondheimie.  Zespół koncertował również w klubach jazzowych w Polsce, Holandii, Niemczech i Skandynawii.

Jako muzyk sesyjny nagrywał z takimi sławami polskiej muzyki jak Andrzej Trzaskowski, Andrzej Kurylewicz, Jacek Bednarek, Jerzy Matuszkiewicz, Włodzimierz Nahorny. Długoletnia współpraca z Henrykiem Kuźniakiem i Lechem Brańskim zaowocowała zaproszeniem Tomasza Bielskiego do udziału w nagraniach muzyki do wielu znakomitych polskich filmów i seriali, w tym m.in.: do Seksmisji, czy też obu części Vabank w reżyserii Juliusza Machulskiego.

Dzięki swojej pasji muzycznej, talentowi i umiejętności łączenia klasyki i jazzu Tomasz Bielski jest lubiany przez publiczność i ceniony przez krytyków. Koncert plenerowy w Parku Dreszera w pełni potwierdził  uznanie  miłośników muzyki dla lidera i członków  jego zespołu. Współorganizatorami wydarzenia byli:  Dzielnica Mokotów m. st. Warszawy, dyrektor Centrum „Łowicka” Katarzyna Hagmajer oraz Impresariat Artystyczny Jacek Gintowt. Letni cykl mokotowskich koncertów plenerowych w Parku Dreszera z udziałem znakomitych gwiazd sceny muzycznej potrwa do końca sierpnia. Warto zapoznać się z repertuarem takich koncertów, ponieważ często utwory wykonywane są przez artystów, których może nie mielibyśmy okazji usłyszeć przy innej okazji. Jest to doskonały sposób na wakacyjny relaks na łonie natury.

(JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here