Na GITEX w Dubaju polskie firmy przedstawiły światu swoje osiągnięcia

634

Wystawcy z całego globu i dziesiątki tysięcy odwiedzających – tak można podsumować, niedawno zakończony w Dubaju GITEX Technology Week. To jedne z największych i najbardziej prestiżowych na świecie targów prezentujących innowacje oraz najciekawsze rozwiązania z obszaru nowych technologii, IT i elektroniki. Szerokie grono przedsiębiorstw reprezentowało Polskę.

GITEX Technology Week jest dla firm świetną okazją do nawiązania kontaktów z kontrahentami przybyłymi ze wszystkich stron świata. W wydarzeniu, obok największych graczy na międzynarodowym rynku, wzięły udział obiecujące startupy, podmioty rządowe, inwestorzy, a także wiele firm z Polski. Wśród wystawców była krakowska spółka Vasco Electronics.

Firma zaprezentowała na miejscu swój tłumacz głosowy – Vasco Translator M3, który będąc jedynym tego typu urządzeniem w regionie, skupił na sobie uwagę wielu uczestników wydarzenia. Większość z nich, z racji lokalizacji targów, pochodziła z państw Bliskiego Wschodu, Indii czy Afryki, reprezentując grono przedsiębiorców, inwestorów i klientów indywidualnych. Odwiedzający stoisko krakowskiej spółki mogli na miejscu zapoznać się z funkcjami urządzenia.

– Targi Gitex pokazały nam, że region Bliskiego Wschodu i Azji ma dla nas ogromny potencjał. Z tego powodu zamierzamy poświęcić mu więcej uwagi. Jesteśmy zaskoczeni ogromnym zainteresowaniem translatorami oraz ich ciepłym przyjęciem. Nasz tłumacz to pierwsze takie urządzenie w regionie, dlatego odwiedzający byli bardzo pozytywnie zaskoczeni jego działaniem oraz naszym sposobem na zapewnienie bezpłatnego internetu do tłumaczeń w 200 państwach świata – mówi Maciej Góralski, CEO Vasco Electronics.

Vasco przekazało translatory polskiej sekcji EXPO 2020 Dubai

GITEX Technology Week to niejedyna impreza, która odbywa się w Dubaju. Miasto jest również, od początku października, gospodarzem Expo 2020. Reprezentanci Vasco Electronics odwiedzili polski pawilon na wystawie światowej i przekazali obsłudze stoiska translatory Vasco M3 do zapewnienia swobodniejszej komunikacji z odwiedzającymi. Jak mówi Maciej Góralski, CEO Vasco Electronics: – Zgodnie z hasłem przewodnim EXPO 2020 „łącząc umysły, tworzymy przyszłość” nasze urządzenia pozwolą przełamać bariery językowe, co przyczyni się do pokazania polskich firm jako doskonałych partnerów biznesowych. Rodzime spółki mają wiele do zaoferowania, więc cieszymy się, gdy możemy im pomóc w realizacji ich celów.

Vasco Electronics to wiodący na świecie producent elektronicznych translatorów. Pochodząca z Krakowa firma posiada kilkanaście zagranicznych przedstawicielstw handlowych, a jej produkty dostępne są w większości krajów europejskich, USA, Japonii oraz państwach Azji Południowo-Wschodniej. Translatory Vasco obsługują ponad 70 języków, co pozwala na porozumienie się z 90 proc. mieszkańców naszej planety. Urządzenia te wykorzystywane są m.in. przez szpitale, służby mundurowe, szkoły oraz w czasie turystycznych i służbowych podróży, międzynarodowych konferencji czy spotkań biznesowych.

Arkadiusz Cegiełka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here