Nadchodzi era kobiet

1597

Kończy się epoka męskiej dominacji. Teraz kobiety odnajdują swoją siłę w Erze Wodnika. Przez ostatnie dwa tysiące lat, w czasach nazywanych przez astrologów Erą Ryb, kobiety były całkowicie podporządkowane mężczyznom. Ojcowie decydowali, za kogo córka wyjdzie za mąż, czy zostanie „przy rodzinie” czy też wstąpi do klasztoru. Jej pragnienia i uczucia nie miały wielkiego znaczenia.

– Małżeństwo także nie było drogą do wolności. Mężczyźni zarabiali i to oni decydowali, na co będą wydane pieniądze. To oni mieli ostateczny głos w wychowywaniu dzieci. Kobieta musiała poddać się woli innych, choćby dlatego, że nie miała wystarczających środków, by żyć na własny rachunek. Złe czasy się jednak skończyły. Era Wodnika, w którą weszliśmy wraz z nowym stuleciem, to epoka kobiet, które powoli zaczną odkrywać swoją siłę –  tłumaczy Leah Hemming z Nowej Zelandii.

I dodaje – Mężczyźni i kobiety zostali stworzeni po to, by się wzajemnie uzupełniać, nie po to, by ze sobą walczyć. Ze swoimi partnerami powinniśmy rozmawiać, wspólnie zastanawiać się nad problemami, razem decydować, jak je rozwiązać. Nigdy jednak nie wolno zapominać o sobie, swoich dążeniach, planach, aspiracjach. Przestrzegam też kobiety, by nie wypierały się kobiecości. Jeśli to zrobią, nie będą szczęśliwe.

Potwierdza to francuski astrolog Alain, opisując czym jest Era Wodnika skontrastowana z Epoką Ryb. Kobieta dzięki swej intuicji i wrodzonej mądrości posiądzie niezwykły potencjał i w epoce Wodnika  nie tylko zrówna się z mężczyzną, ale go przewyższy.

W Erze Wodnika na pierwszy plan wysuwa się jednostka. Człowiek dąży do wolności i niezależności. Coraz silniejsza jest potrzeba samorealizacji. Jej granice wyznacza wyobraźnia – „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Z tego też powodu u schyłku Epoki Ryb w XIX i XX wieku upadały monarchie i imperia, nastąpił rozwój demokracji, zaczęto walczyć o równouprawnienie, prawa człowieka. Współczesna demokracja jest obrazem społecznego nastawienia znaku Wodnika. Dlatego jej hasła przewodnie, to: wolność, tolerancja, równouprawnienie, szerokie prawa i swobody obywatelskie. Wolność słowa, sumienia i wyznania.

Od tych wartości nie ma już odwrotu. „Ludzie oczekują, że Era Wodnika przyniesie światu wiele pożytecznych rzeczy, włącznie z przyłączeniem planety Ziemi do jej oryginalnych Źródeł, podkreślają znawcy przedmiotu. – Ostatnie 20 lat wzmocniło ludzi na polu duchowym. Nowa era zaczyna coraz mocniej łączyć ludzi, spostrzegamy coraz więcej miłosiernych serc śpieszącym innym na pomoc. Wzrasta zrozumienie i świadomość człowieka, obserwujemy zmiany w sobie. Więcej osób nie myśli już egoistycznie tylko pragnie pomóc słabszym. Czeka nas przebudzenie jakiego Ziemia jeszcze nie znała. Takiej szansy długo nie będzie. Wraz z przebudzeniem świadomości budzą się nasze głębsze zmysły i uniwersalna pamięć”

Ostatnie protesty tę solidarność kobiet potwierdzają jak nigdy dotąd. To wspaniałe, że kobiety wciąż idą do przodu, walczą o swoje i biorą to, co im się należy. (JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here