Nagrody Prime Property Prize 2019 rozdane

930

 Dziewiąta edycja plebiscytu wyłoniła najlepsze firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży. Statuetki  Prime Property Prize 2019 przyznano, aż w 14 kategoriach – w tym w nowej kategorii – Coworking Roku. Liczba zgłoszeń i oddanych głosów na portalach Propertynews.pl i Propertydesign.pl. była w tym roku rekordowa.

Wybór laureatów był bardzo trudny – ponieważ w ciągu ostatnich 12 miesięcy ukończono realizację wielu wspaniałych inwestycji. A oto laureaci nagród:

Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej – nagrodę w tej kategorii otrzymała Galeria Młociny. Jest to „centrum handlowe przyszłości”: ponad 200 sklepów, debiutujące marki, strefa gastronomiczno-rozrywkowa, nowoczesne kino. Deweloperowi zależało na stworzeniu miejsca, do którego chętnie się przychodzi i spędza wolny czas.

Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej – wyłoniono dwóch zwycięzców Elektrownię Powiśle w Warszawie i Tischnera Office z Krakowa.

Najemcą Roku została firma e-obuwie.  

Za Inwestycję Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej – nagrodzono Panattoni Gliwice BTS. Skalę tej inwestycji najlepiej oddają liczby – na ponad 22-hektarowej działce powstał obiekt o długości 317 m, 182 m szerokości i blisko 27 m wysokości. Część biurowa zajmuje 7500 mkw.

W kategorii Zielony Budynek zwyciężyła Galeria Młociny. Obiekt nie tylko jest naszpikowany technologiami, które pozwoliły mu uzyskać certyfikat BREEAM. Swoim gościom oferuje też zielony ogród na dachu, który jest największą tego typu przestrzenią w obiekcie handlowym w Warszawie.

W kategorii Deweloper Roku – wygrała Skanska Property Poland. Lista sukcesów tej firmy jest bardzo długa, ale w wielkim skrócie to ok. 230 tys. mkw. powierzchni w budowie i 600 tys. mkw. już zrealizowane,  wprowadzenie na rynek Europy Środkowo-Wschodniej certyfikatu WELL, a także praca nad rozwojem paneli solarnych opartych o perowskity.

Doradcą Roku została firma Savills.

Za Przestrzeń komercyjną nagrodę zdobyło biuro firmy L’Oréal w Browarach Warszawskich.

W kategorii Architektura zwyciężył Hotel Warszawa. Jest to  symbol odradzającej się niepodległej Polski, w trakcie drugiej wojny światowej czynny świadek walk o Warszawę. Dzięki inwestorowi wrócił na należne mu w historii stolicy miejsce.

Miastem Przyjaznym Inwestorom została Łódź. Trzeci raz z rzędu czytelnicy i jury nie mieli wątpliwości, które miasto wciąż pozostaje przyjazne inwestorom. Argumentów jest mnóstwo, ale wystarczy spojrzeć na imponującą listę oddanych, realizowanych i planowanych projektów deweloperskich.

W kategorii Kancelaria Roku  nagrodę otrzymała Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.

Za najlepszą Inwestycję Roku Rynku Hotelarskiego uznano Moxy Warsaw Praga.

W kategorii Coworking zwyciężył MindSpace Koszyki. To pierwszy globalny, butikowy operator coworkingowy, który rozpoczął działalność w Polsce. Wprowadził zupełnie nowe, świeże spojrzenie na rozwiązania biurowe na polskim rynku.

Statuetkę Człowieka Roku Propertynews.pl otrzymał Hadley Dean, prezes firmy EPP, która wyznacza światowe standardy.

Nagrodę specjalną przyznano firmie Cresa. Laureatami tegorocznego PropTech Festival zostali: Trulifi, BIM4FM oraz Proteco Machines.

Laureatów 9 edycji plebiscytu Prime Property Prize 2019 uhonorowano podczas uroczystej Gali 11 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here