Nagrody Wizjonerzy Zdrowia wręczone

684

Pof. Henryk Skarżyński, prof. Adam Witkowski, prof. Jarosław Kaźmierczak, prof. Mirosław Walczak, stowarzyszenie Niebieski Motyl, dr Roman Topór-Mądry, Małgorzata Gałązka-Sobotka, Dolnośląskie Centrum Onkologii – to niektórzy wyróżnieni nagrodami Wizjonerzy Zdrowia 2021 tygodnika „Do Rzeczy”. Przyznano także nagrodę specjalną i tytuł Ambasadora Zdrowia.

„Wizjonerzy Zdrowia” to nagrody dla osób, które mają odwagę patrzeć w przyszłość, planować i wprowadzać zmiany w medycynie i systemie ochrony zdrowia. Tygodnik „Do Rzeczy” postanowił te osoby wyróżnić tytułem „Wizjonera Zdrowia”. W czasie pandemii COVID-19 te wyróżnienia mają szczególną rolę. W 2021 r. nagrody zostały przyznane w 10 kategoriach. Przyznano również Nagrodę Specjalną oraz tytuł Ambasadora Zdrowia.

W gronie laureatów, w kategorii Humanista w Medycynie znalazł się ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW w latach 2012-2016 i 2016-2020, twórca wydziału medycznego UKSW. Księdzu profesorowi Stanisławowi Dziekońskiemu udało się zrealizować ideę Jana Pawła II: stworzenia wydziału medycznego na uczelni katolickiej.

Wizją ks. profesora jest nowoczesny wydział medyczny, który kształci studentów na światowym poziomie, przyszłych lekarzy, pielęgniarki, którzy będą potrafili korzystać z nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji, ale jednocześnie dla których ważne jest pojęcie oddania pacjentowi. Ks. profesor wielokrotnie podkreśla, że od lekarza, pielęgniarki, całego personelu medycznego – podobnie jak od nauczyciela czy księdza – oczekuje się nie tylko wiedzy i wykształcenia, ale także wrażliwości i empatii. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here