Najbezpieczniejsze miejsce pracy na Śląsku

503

Wiodący dostawca systemów sterowania i kierowania ruchem kolejowym w Polsce po raz trzeci otrzymał nagrodę “Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”. Doroczny konkurs nagród pokazuje, jak pracodawcy w całej Polsce wdrażają działania mające na celu organizację pracy w sposób gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników.

Po raz kolejny kapituła konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” uznała katowicki zakład Bombardier Transportation za pracodawcę z województwa Śląskiego, dla którego zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest najwyższym priorytetem. Główną ideą konkursu jest zachęcenie polskich przedsiębiorców do minimalizowania ryzyka wypadków poprzez wdrażanie środków mających na celu organizację pracy w sposób gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników. Konkurs stanowi również motywację dla dalszego rozwoju firmy, także w kierunku stałego monitorowania i poprawy warunków pracy.

Katowicka fabryka Bombardier Transportation, wiodący na polskim rynku dostawca urządzeń sterowania i kierowania ruchem kolejowym, zdobyła to prestiżowe wyróżnienie po raz trzeci. Pierwszy raz w roku 2007, następnie w roku 2012.

“Jesteśmy dumni, że standardy pracy w zakładzie Bombardier Transportation w Katowicach zostały ponownie docenione przez Państwową Inspekcję Pracy. Dokładamy wszelkich starań by zapewnić naszym pracownikom możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy, szczególnie w roku 2020. Wdrożyliśmy dodatkowe środki zapobiegawcze, aby chronić naszych pracowników, klientów, dostawców i partnerów w czasie pandemii COVID-19. Za ten sukces należy się uznanie wszystkim naszym pracownikom, którzy zawsze na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo, bez wyjątków” – powiedział Sławomir Nalewajka, prezes Bombardier Transportation w Polsce.

Wizja firmy Bombardier, aby wyznaczać standardy w zakresie kultury bezpieczeństwa, higieny pracy i ochrony środowiska wynika z podstawowych wartości i zaangażowania w sprawę bycia firmą dbającą o bezpieczeństwo i środowisko naturalne. Firma na wiele sposobów zapewnia budowanie tej kultury, w tym poprzez szkolenia i rozwój kwalifikacji pracowników, monitorowanie realizacji prac, cykliczne obchody kontrolne, programy ciągłego doskonalenia oraz oceny ryzyka dla wszystkich wykonywanych prac.

Bombardier Transportation w Polsce

Bombardier jest największym międzynarodowym inwestorem w branży transportu kolejowego w Polsce. Obecnie w zakładach koncernu w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu pracuje ponad 2200 osób. Szeroki zakres działalności firmy obejmuje produkcję nadwozi lokomotyw, regionalnych pociągów pasażerskich, pociągów dużych prędkości, produkcję ram wózków, projektowanie i produkcję systemów sterowania i kierowania ruchem kolejowym, produkcję aparatury elektrycznej, jak również serwis utrzymania pojazdów szynowych oraz systemów SRK.

Jako światowy lider w technologii kolejowej Bombardier Transportation oferuje najbardziej kompleksową gamę rozwiązań dla branży transportu szynowego, począwszy od taboru kolejowego, aż po systemy sterowania ruchem kolejowym. Ponadto, Bombardier Transportation dostarcza kompleksowe systemy transportowe, technologie w zakresie e-mobilności oraz usługi w zakresie serwisu utrzymania. Jako lider innowacyjności stale wprowadza nowe idee w zakresie zrównoważonej mobilności, a zintegrowane rozwiązania dostarczane przez Bombardier Transportation przynoszą wymierne korzyści dla przewoźników, pasażerów i środowiska naturalnego. Centrala Bombardier Transportation mieści się w Niemczech, w Berlinie. Firma zatrudnia około 36 000 pracowników, a jej wyroby i usługi znalazły odbiorców w 60 krajach.

Światowy lider w branży

Zatrudniając prawie 52 000 pracowników w dwóch segmentach biznesowych, Bombardier jest światowym liderem w branży transportowej, tworzącym innowacyjne i przełomowe samoloty i pociągi. Nasze produkty i usługi wyznaczają nowe standardy w branży transportowej, zapewniając najwyższy poziom komfortu podróżowania, efektywności energetycznej, niezawodności i bezpieczeństwa.

Firma Bombardier z siedzibą w Montrealu w Kanadzie posiada zakłady produkcyjne i inżynieryjne w ponad 25 krajach w branży lotniczej i kolejowej. Akcje koncernu notowane są na giełdzie w Toronto (BBD). Przychody w roku obrotowym zakończonym 31 grudnia 2019 roku wyniosły 15,8 miliardów USD. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here