Najlepsi w województwie kujawsko-pomorskim

375

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wyłonił najlepsze firmy w woj. Kujawsko-pomorskiego w konkursie Dobra Firma. Kilkuetapowa kwalifikacja laureatów ma na celu ocenę m. in. kilkuletnich wyników finansowych firm, potencjału innowacyjnego i rozwojowego oraz reputację firm w regionie. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa z branży finansowej, produkcji rolnej, przetwórstwa metalowego, spożywczej, metalowej, budowlanej, deweloperskiej oraz produkcji rolet.

Eksperci  ZPP wybrali w ogólnopolskim konkursie „Dobra Firma”, grupę 62 laureatów –  najprężniej działających przedsiębiorstw woj. kujawsko-pomorskiego, z których finalnie wybrano 9 zwycięzców w kategoriach: Najlepszy Innowator, Najlepszy Inwestor, Najlepszy Pracodawca i Najbardziej Efektywna Firma.

Najlepszym Innowatorem wśród  małych firm została spółka Monevia, a wśród średnich,  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lechpol, które dużą wagę przywiązuje do rozwiązań nowoczesnych i energooszczędnych.  Z kolei, Monevia jest to pierwszy w Polsce Fintech mikrofaktoringowy, integrujący nowoczesne technologie w ramach autorskiego systemu do zarządzania należnościami – tzw. Platformy Monevia.

Za Najlepszego Pracodawcę uznano spółki: Kabelschlepp oraz Nova Trading S.A.   Najlepszymi  Inwestorami zostali: Maszyny-Polskie.pl  oraz Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu. W kategorii Najbardziej Efektywna Firma zwyciężyli: Euroterm Techniki Klejenia oraz Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość.

Nagrodę odebrał prezes Stowarzyszenia Andrzej Ligus

W elitarnym gronie najbardziej efektywnych  firm wyróżniono również  Stowarzyszenie na rzecz Dostawców Służb Mundurowych, organizatora ogólnopolskiego konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa.

Nagrodę Specjalną Prezesa ZPP otrzymała firma Roll Center –  firma zajmująca się produkcją i sprzedażą rolet, plis oraz moskitier na wymiar za pośrednictwem internetu. Opracowali i wdrożyli własne autorskie rozwiązania do zarządzania produkcją oraz sprzedażą produktów. Dzięki temu obsługują zamówienia z własnych sklepów internetowych, platform typu Allegro, Ebay czy Facebook.

Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka dobrze radzi sobie w obecnej sytuacji gospodarczej. Jako ZPP od 11 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here