Najlepszy sezon na zabiegi laseroterapii eCO2

2564

Współczesna laseroterapia oferuje przełomowe rozwiązania w intensywnej regeneracji skóry na twarzy i ciele. Zabiegi z użyciem nowej generacji lasera frakcyjnego eCO2 mają szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, chirurgii i dermatologii. Pozwalają na bezinwazyjne usuwanie oznak starzenia, znamion, przebarwień, bruzd, rozstępów, blizn i wielu innych zmian skórnych. Efekty pojawiają się już po pierwszej laseroterapii, ale do pełnej kuracji potrzebne są trzy lub cztery zabiegi, powtarzane co  3 – 6 tygodni. Pacjenci Kliniki Medycyny Estetycznej dr Barbary Pardy-Głomskiej, doskonale wiedzą, że najlepiej rozpocząć je teraz, aby za kilka miesięcy osiągnąć satysfakcjonujący rezultat.

 – Zwolenników laseroterapii nie trzeba przekonywać do jej skuteczności, ale są też przeciwnicy takich zabiegów. Pani doktor, czy ich obawy są uzasadnione?

– Lasery CO2 ze skanerem do odnowy skóry są już stosowane od kilku dekad. Były wielkim odkryciem, ponieważ dzięki ich użyciu osiągano doskonałe efekty wygładzania skóry oraz redukcji zmarszczek i blizn. Mimo tych efektów, zabiegom towarzyszył dość silny ból, wymagający znieczulenia ogólnego, ponieważ one uszkadzały całkowicie naskórek. Przez dłuży czas po zabiegu, utrzymywał się spory obrzęk, a zaczerwienienie nawet przez kilka tygodni. Zdarzały się też powikłania. Można się domyślać, że to nie przysparzało tym zabiegom popularności. Od tego czasu technologia bardzo się zmieniła. Dopracowano ją do perfekcji, eliminując całkowicie przykre następstwa tamtych zabiegów. Jednak w świadomości niektórych osób jeszcze to tkwi głęboko. Ryzyko stosowania tych zabiegów obecnie istnieje tylko wówczas, jeśli wykonywane są sprzętem niewiadomego pochodzenia i przez osoby nieprzygotowane do tego profesjonalnie. Taki sprzęt musi mieć bowiem certyfikację medyczną, a zabiegi powinien wykonywać dobrze przeszkolony w tym zakresie lekarz. Jeśli oba te warunki są spełnione efekty zabiegów dla wszystkich będą na pewno satysfakcjonujące.

– Współczesne lasery eCO2 nie uszkadzają już naskórka?

– Nowej generacji lasery frakcyjne eCO2 są połączone ze skanerem, czyli takim specjalnym układem optycznym lusterek, które gwarantują pełne bezpieczeństwo i skuteczność działania tego urządzenia. Podczas jednego zabiegu punktowemu uszkodzeniu poddajemy maksymalnie 20 proc. skóry. Jest to tzw. ablacja punktowa. Strumień cieniutkiej wiązki światła laserowego o długości fali 10600 nm nakłuwa skórę, tworząc serię mikroskopijnych uszkodzeń, wokół których pozostawione są nienaruszone komórki. W miejscu zabiegowym tworzy się siateczka mikrokraterów. Są to maleńkie, ale dość głębokie dziurki rozłożone równomiernie, pomiędzy którymi pozostaje zdrowa, nieuszkodzona promieniowaniem powierzchnia. W tych strefach, tak jak przy zranieniu, rozpoczyna się szybki proces gojenia, w trakcie którego następuje regeneracja skóry. Każdy obszar poddany działaniu mikrowiązki laserowej, czyli ten mikrokrater, otoczony jest warstwą kolagenu, który pod wpływem wysokiej temperatury przystępuje do przebudowy. W efekcie tego procesu następuje wzrost jędrności skóry. Pieczenie, zaczerwienienia czy niewielki obrzęk znikają zwykle po kilku dniach. Tworzenie nowego kolagenu trwa od 3 do 6 tygodni, a przez ten czas skóra stale poprawia swój wygląd.

Stymulacja kolagenu za pomocą wiązki laserowej likwiduje zmarszczki?

– Laser eCO2 służy przede wszystkim do odmłodzenia skóry, poprzez stymulowanie produkcji własnego kolagenu. Kontrolowane złuszczanie naskórka prowadzi do poprawy gęstości i jędrności oraz do widocznego ujednolicenia kolorytu i rozświetlenia skóry. Znikają przebarwienia, drobne bruzdy i zmarszczki np.  na czole oraz w okolicach oczu, gdzie skóra jest bardzo cienka. Zamykają się rozszerzone pory. Po takim zabiegu skóra staje się dużo gładsza  i bardziej napięta. Laser działa jednak dosyć powierzchownie, dlatego głębokie bruzdy i zmarszczki nie znikną, ale na pewno zostaną spłycone. Laseroterapię można też stosować profilaktycznie u młodych osób, żeby zapobiegać i spowalniać procesy starzenia. Stymulacja ciepłem powstrzymuje m.in. pojawianie się wiotkości skóry. Laser eCO2 jest także skutecznym narzędziem w terapii nieestetycznych pozostałości po trądziku lub operacjach. Pomaga pozbyć się blizn lub innych trwałych uszkodzeń w postaci śladów po wypryskach czy rozstępach. Leczenie przy użyciu nowoczesnego lasera polega na usuwaniu zniszczonych fragmentów skóry, przez co zdrowe komórki zmuszone są do intensywnej regeneracji. Wiązka laserowa w sposób kontrolowany prowadzi do głębokiego złuszczania, a proces remodelingu spłyca i wygładza rozstępy oraz blizny w różnych partiach ciała poddanych terapii laserowej m.in. na brzuchu po ciąży, na udach, albo w innych miejscach u młodych ludzi, spowodowanych tym, że np. zbyt szybko rosną. Aby osiągnąć pełny efekt, zazwyczaj sesję powtarza się kilkukrotnie, w zależności od charakteru zmian

– Osiągniecie tak dobrych efektów zależy od sprzętu jakim wykonuje się te zabiegi?

– Od jakości sprzętu oraz precyzji i bezpieczeństwa w trakcie wykonania zabiegu. Obecnie na rynku medycyny estetycznej stosuje się klika typów laserów, dlatego  pacjent decydując się na taki zabieg powinien zasięgnąć bliższych informacji co do urządzenia, z którego chciałby skorzystać. Powinno się wybierać te najbardziej zaawansowane technologicznie. My korzystamy z lasera frakcyjnego koreańskiej firmy LUTRONIC. Ta marka jest synonimem innowacyjności w świecie, a także niezawodności i doskonałości. Można śmiało powiedzieć, że nowej generacji laser frakcyjny eCO2 jest Mercedesem wśród innych laserów tego typu.  Jest nad wyraz skuteczny i co najważniejsze, bezpieczny dla pacjenta. Nie powoduje dyskomfortu i nie wymaga długiego okresu gojenia, co potwierdzają restrykcyjne certyfikaty CE i FDA.  Pacjent ma gwarancję, że po laseroterapii wykonanej takim sprzętem nie pojawią się niepożądane skutki. Jeśli natomiast sprzęt jest kiepskiej jakości lub niewiadomego pochodzenia, mogą wystąpić groźne powikłania o charakterze martwicy lub innych nieodwracalnych uszkodzeń skóry. Lepiej nie ryzykować, bo terapia laserowa ma poprawiać wygląd, a nie szpecić.

– Czy taka terapia jest bolesna?

– Troszkę może pobolewać, dlatego dla zwiększenia komfortu pacjentów stosujemy krem znieczulający mniej więcej na godzinę przed zabiegiem. Można to zrobić też samodzielnie w domu, przygotowując się do zabiegu, który wtedy będzie trwał tylko 20-30 minut. Efekt odmłodzenia skóry jaki powstanie po zabiegu jest niewspółmierny  nawet do chwilowego bólu, który znosi się bez problemu. Jesień i zima to najlepsza pora na laseroterapię. Pacjentki zachwycone skutecznością takiej terapii korzystają z niej regularnie raz w roku. Warunki pogodowe jesienią i zimą sprawiają, że nasza skóra właśnie teraz jest najlepiej przygotowana do intensywnej regeneracji, żeby wiosną i latem pięknie i młodo wyglądać.

Dziękuję za rozmowę

Z dr Barbarą Parda-Głomską, właścicielką Kliniki Medycyny Estetycznej rozmawiała Jolanta Czudak

Skuteczność terapii laserowej potwierdza pani Aleksandra Iwińska, pacjenta doktor Barbary Pardy-Głomskiej –  Jestem już w tym wieku, kiedy na skórę trzeba działać radykalnie. Jak tylko pani doktor wprowadziła laser frakcyjny eCO2 przed dwoma laty zrobiłyśmy  pierwszą próbę na dekolt. Byłam bardzo zadowolona z rezultatu. Potem zdecydowałam się na odmłodzenie twarzy.Pierwszym efektem, który bardzo szybko się pojawił, był zanik szpecącej blizny między szyją i uchem, która psuła mi nastrój. Ogromnie się ucieszyłam, kiedy blizna stała się niezauważalna. W zagłębieniu na policzkach wygładziła mi się skóra, nabrała jędrności i spłyciły się głębokie zmarszczki. Po laserze poprawił mi się również owal twarzy. Jestem bardzo zadowolona z tych efektów i wybieram się teraz na kolejny zabieg. Zmiany w moim wyglądzie zauważyły też sporo młodsze ode mnie koleżanki, które również zaczęły korzystać z tych zabiegów. Moja siostra z Australii żałuje, że laseroterapii nie może robić u pani dr Pardy, bo przyjeżdża do Polski dość rzadko. Robi je u siebie, ale efekty są gorsze, pomimo, że słono za nie płaci. Mamy w Polsce świetnych specjalistów z medycyny estetycznej, którzy cenieni są także w innych krajach i pani dr Barbara Parda-Głomska na pewno do nich należy. Każdy kto chce się odmłodnieć może sam się o tym przekonać.

Strona dr Barbary Pardy-Głomskiej: https://drparda.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here