Najpierw zdobycie wiedzy o komputerach i sztucznej inteligencji, a potem konkurs

258

Konkurs dla osób interesujących się komputerami i początkami prac nad sztuczną inteligencją organizuje Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej. Do wygrania jest jeden z kultowych komputerów, które królowały w latach 80. ubiegłego wieku – na przykład Commodore 64.

Turniej ma być cykliczny, a temat pierwszej edycji to „Szalony XX wiek: Historia oprogramowania, pierwsze algorytmy AI”. Kamil Wójcik, wiceprezes Naczelnej Organizacji Technicznej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych spotkał się 29 lutego z uczniami kieleckich szkół i zachęcał do wzięcia udziału w konkursie.

– Pomysł zakłada, że ludzie zaczną się bawić wiedzą. Ona nie boli, nie gryzie. Chodzi o odbudowę społeczeństwa opartego na sprawdzonej wiedzy. Weryfikatorem w pierwszej edycji jest Politechnika Poznańska, która podjęła się roli recenzenta wszystkich materiałów edukacyjnych – tłumaczy prezes.

Kamil Wójcik podkreśla, to właśnie edukacja, a nie rywalizacja są najważniejsze w pierwszej edycji projektu. Uczestnicy najpierw będą mogli zdobyć wiele cennych informacji na temat komputerów i sztucznej inteligencji.

– Najpierw zaplanowaliśmy część edukacyjną. Będą to webinary prowadzone przez profesorów. Kiedy uczestnicy uznają, że wiedzę mają poukładaną, będą mogli się zarejestrować do części konkursowej – informuje Kamil Wójcik.

Pierwszy etap zmagań będzie się odbywał online. Uczestnicy dzięki internetowej platformie turniejowej PRIZE CHARGER mają odpowiadać na pytania. Półfinał i finał zaplanowano już w wersji stacjonarnej. Szczegóły turnieju są dostępne na stronie internetowej prizecharger.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here