Największy polski producent fotowoltaiki wygrywa z Chińczykami

1429

Cena to nie wszystko. Bruk-Bet Solar to największy polski producent modułów fotowoltaicznych. Edyta Witkowska-Grześkiewicz, przedstawiciel zarządu tej firmy wyjaśnia, że spółce udaje się rywalizować z producentami z Chin przede wszystkim stabilnością dostaw, jakością oraz gwarancją.

Wielkim atutem produkcji chińskich jest oczywiście cena, jednak różnica pomiędzy produktami chińskimi i polskimi w tym zakresie nie jest już tak duża jak przed laty. – Są to spadki sięgające nawet 50 proc. w ciągu ostatnich dwóch lat. Cały czas dostosowujemy nasze ceny do trendów rynkowych – wyjaśnia Edyta Witkowska-Grześkiewicz.

Łączna moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce wynosi 1 GW. Większa świadomość społeczna w zakresie OZE to zdaniem Edyty Witkowskiej-Grześkiewicz klucz, by paneli fotowoltaicznych w kraju montowanych było więcej. Do niedawna było to także dofinansowanie. – Mamy program „Mój prąd”, który daje impuls, zwłaszcza do powstawania mikroinstalacji – uważa Witkowska-Grześkiewicz.

Zdaniem Edyty Witkowskiej-Grześkiewicz z zarządu firmy Bruk-Bet przyszłością fotowoltaiki jest monokryształ. Moduły monokrystaliczne mają większą wydajność niż moduły polikrystaliczne, które coraz bardziej wychodzą z obiegu. (PAP))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here