Następca tronu Królestwa Danii wraz z małżonką wkrótce odwiedzą Polskę

1287

Duńska Para Książęca, Jego Królewska Wysokość Książę Fryderyk następca tronu Królestwa Danii oraz Jej Królewska Wysokość Księżna Maria Elżbieta, złożą wizytę w Warszawie 25 listopada 2019 roku w związku z obchodami stulecia ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych między Danią a Polską. Program wizyty Pary Książęcej nawiązuje do wielu aspektów bilateralnych kontaktów między Polską a Danią. Parze Książęcej towarzyszyć będą Minister Klimatu i Energii Dan Jørgensen oraz Minister Zdrowia Magnus Heunicke.

W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Jesienią 2019 upływa zatem 100 lat od wznowienia relacji dyplomatycznych między Danią a Polską. Z tej okazji na zaproszenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy następca tronu Królestwa Danii wraz z małżonką przyjadą do Warszawy 25 listopada 2019 r. Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przywitają duńską Parę Książęcą w Pałacu Prezydenckim, gdzie będą gościć na uroczystym obiedzie polskich i duńskich przedstawicieli świata biznesu i kultury.

Para Książęca weźmie udział w otwarciu konferencji naukowej poświęconej historii stulecia stosunków duńsko-polskich. Odwiedzi również Centrum Weterana, w którym spotkają się z polskimi i duńskimi weteranami misji zagranicznych. W ramach wizyty Para Książęca wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy odsłonią tablicę upamiętniającą duńskiego rzeźbiarza Bertela Thorvaldsena, twórcy warszawskich pomników Mikołaja Kopernika i Księcia Józefa Poniatowskiego.

Polska jest dla Danii dziewiątym największym rynkiem eksportowym i w wielu dziedzinach zainteresowanie duńskimi rozwiązaniami rośnie. Książę Fryderyk i Prezydent Andrzej Duda będą uczestniczyć w rozmowach przy okrągłym stole z polskimi oraz duńskimi przedsiębiorcami na temat współpracy w sektorze energii, ze szczególnym uwzględnieniem energii odnawialnej. W tym czasie Księżna Maria Elżbieta zapozna się z inicjatywami na rzecz walki z cukrzycą oraz integracji osób niepełnosprawnych.

Zwieńczeniem wizyty będzie uroczysty koncert, który poprowadzi duńsko-polski muzyk i wirtuoz gry na akordeonie Czesław Mozil. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here