Naturalne odmładzanie  – boom na zabiegi w medycynie estetycznej

871

Dlaczego wciąż trwa prawdziwy boom na zabiegi w medycynie estetycznej? To pytanie do naszego eksperta medycznego i właścicielki Happy Clinic w Warszawie dr Iwony Manikowskiej.  Codziennie patrząc w lustro widzimy zmiany w naszym wyglądzie. Każdy problem, każda radosna wiadomość i każdy rok życia zostawia zmiany na naszej skórze.

Pani doktor, proces starzenia jest nieunikniony, czy można go nieco spowolnić?

Tak, medycyna estetyczna zna wiele sposobów, spowalniających proces starzenia. Społeczeństwo wymusiło poszukiwania skutecznych metod na badaczach. W XXI wieku wizerunek i uroda otwierają nam wiele drzwi, zamkniętych dla osób, które o siebie nie dbają. Kiedyś symbolem luksusu były gustowne ubrania od znanych projektantów i szwajcarskie zegarki. Teraz zwracamy uwagę na piękną i zadbaną skórę i młode spojrzenie. Kult młodości to nowość, chcemy bardzo długo dobrze wyglądać i dobrze się czuć sami ze sobą. Współczesne 60 latki mogą i często wyglądają na 40 latki, pięćdziesięciolatki na 35 latki. To bardzo często kobiety sukcesu, które dzięki swojemu intelektowi osiągnęły ogromny sukces zawodowy.

Często jest to okupione intensywną i wyczerpującą pracą. 

Przeciętna Polka  śpi minimum 8 godzin, panie, które postawiły na swój rozwój śpią od 4 do maksimum 6 godzin na dobę a codzienny grafik mają bardzo napięty. Często nie ma w nim czasu na lunch. Każda chwila jest zajęta. Zamiast zdrowego posiłku jest kolejna kawa. Sama często zauważam dopiero wieczorem, że moim jedynym posiłkiem było śniadanie, a dbając o szczupłą sylwetkę nie jem po 18.00. Dlatego tak ważna  jest dla mnie i dla nas kobiet  dbałość o swój stan psychiczny.  Kiedy „dobrze wyglądam” to również  dobrze się czuję sama ze sobą. Nie stresuję się przed  ważnym dla mnie wydarzeniem, czy kolejną konferencją. Śmiało patrzę na koleżanki z krajów bogatego „zachodu” i wiem, że jako polska lekarka mogę być dumna ze swojej pracy, a także moich koleżanek i  kolegów z Polski.  Potwierdził to mój niedawny pobyt na konferencji w Barcelonie, organizowanej przez SkinTech Pharma Group poświęconej  medycynie estetycznej.

Jak rozpoznajemy  objawy utraconego czasu, który poświęcamy na pracę, mimo, że powinien być przeznaczony na dbanie o balans w życiu zawodowym i osobistym?

Oznaki upływającego czasu bardzo szybko można zaobserwować na twarzy i szyi. Pogorszenie się kondycji skóry, zmarszczki, zniekształcony kontur… Czy jest na to jakaś rada? Tak! Zabiegi medycyny estetycznej, w których na pierwszy plan wysuwają się stymulatory tkankowe – RRS HA Long Lasting i inne  preparaty do rewitalizacji skóry metodami iniekcyjnymi z rodziny RRS HA.  Sprawdzamy je na własnej skórze i jak działają na jej kondycję i dlatego tak je uwielbiamy! RRS HA Long Lasting to pierwszy produkt zawierający usieciowany kwas hialuronowy i aminokwasy. Dla mnie praktyka z 30 letnim stażem w medycynie będzie to prawdziwy przebój wśród zabiegów medycyny estetycznej na zimę

Dlaczego oznaki starzenia są w pierwszej kolejności widoczne właśnie na twarzy?

Odpowiada za to kilka czynników: grawitacja, zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, atrofia mięśni, resorpcja kości, promieniowanie ultrafioletowe i nasze nawyki – np. palenie tytoniu i nieodpowiednia dieta. Tradycyjne metody ujędrniające i resurfacing coraz częściej łączy się ze sobą tworząc plan leczenia : szyty na miarę dla naszych pacjentek.

Jakie preparaty ujędrniające były prezentowane na konferencji w Barcelonie?

Znakomici prelegenci omawiali własne przypadki  pacjentów, którzy korzystają z peelingów Skin Tech Pharma Group oraz RRS, takich jak kwas TCA. Kwas trójchlorooctowy może być stosowany również ze wskazań medycznych – głównie w przypadku szpecących blizn potrądzikowych.

Jak ten kwas działa na skórę?

Kwas trójchlorooctowy pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Zapewnia prawidłowe napięcie skóry, poprawia jędrność i  jej gęstość, wyrównuje koloryt, wygładza blizny potrądzikowe. Dzięki temu utracone napięcie skóry, powraca,  a skóra wypełnia się nowym kolagenem i elastyną . Efekt jest bardzo naturalny i stopniowy – narasta w ciągu kolejnych miesięcy. Mam bardzo aktywne zawodowo pacjentki, które są u mnie na zabiegu co najmniej raz w miesiącu. Mamy również inne bardzo zaawansowane preparaty łączące w sobie kwas TCA i fenol – substancję o bardzo dużym potencjale odmładzający.

Kwas TCA i fenol to ważny temat w medycynie estetycznej?

Dzięki swoim właściwościom kwas TCA i fenol znalazły szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Stosuje się go w zabiegach odmładzających, gdzie potrzebne jest efektywna stymulacja naturalnej syntezy kolagenu. Szczególnie lubię zabiegi synergistycznych stosowane w celu odmłodzenia skóry. Kwas TCA łączę często z mikronakłuwaniem, laseroterapią laserem frakcyjnym CO2 i biostymulatorem RRS HA Hyalift PRO.  To są w większości procedury opracowane przeze mnie i dlatego nie powinny ich wykonywać lekarze bez odpowiedniego, certyfikowanego przeze mnie szkolenia. To uzasadniało moją obecność na konferencji w Barcelonie. Na zaproszenie Skin Tech Pharma Group było tutaj tylko 2 polskich lekarzy. Jestem bardzo dumna, że mogłam reprezentować nasz kraj na tak ważnej konferencji.

Czy te zabiegi są całkowicie bezpieczne?

Kwas TCA i fenol są  bezpieczne i skuteczne dla wszystkich rodzajów skóry, ale konkretne zabiegi peelingów średnio głębokich i głębokich dobieramy do fototypu skóry. Sprawdzają się one doskonale przy wygładzaniu średnich i głębokich zmarszczek wokół oczu. Eyelid and lips formula może zastąpić blefaroplastykę chirurgiczną a Easy Phen bardzo opóźnia lifting chirurgiczny. Te preparaty są świetne  gdy chcemy uzyskać efekt naturalnego odmłodzenia na całej twarzy, a nie tylko w jednym miejscu. Dla młodych pacjentek od 30 roku życia przeznaczone są słabsze formuły np. Easy phen very light, który bardzo rekomenduję.  Po 10 dniach wyglądamy o wiele miesięcy młodziej. RRS  Hyalift PRO preparat z kwasem hialuronowym i aminokwasami jest z kolei niezwykłym stymulatorem. Jest to wiodący środek na rynku, ponieważ zawiera dużą ilość substancji aktywnych.

Jak długo trzeba czekać na efekty?

Efekt działania narasta stopniowo w ciągu 3 miesięcy, po każdej sesji zabiegowej. Można podawać go nie tylko na twarz, ale także na szyję i dekolt i dłonie. Pojawia się efekt biostymulacji skóry,  delikatnego wypełnienia i ujędrnienia oraz  nawilżenia. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Po serii 4 zabiegów wykonywanych co miesiąc efekt utrzymuje się bardzo długo – nawet przez rok.

Jak podaje się preparat Hyalift PRO?

Podawanie gęstych stymulatorów tkankowych z kwasem hialuronowym wymaga specjalnej techniki iniekcyjnej. Preparat powinien być wstrzyknięty śródskórnie, podskórnie na głębokość 4 mm lub kaniulą. Najpopularniejszym sposobem podawania Hyalift pro jest technika na 6 ukłuć po każdej stronie twarzy, tak aby odżywiać więzadła podtrzymujące tkanki twarzy.  Obszary, na które stosowany jest kwas RRS Hyalift PRO to skronie, fałdy nosowo-wargowe, policzkowe, broda podbródek i środek twarzy.

Jeśli nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie odpowiedni,  skonsultuj się z naszym ekspertem medycznym dr Iwoną Manikowską z Happy Clinic, a dobierze najlepszy dla Twojej skóry.

dr Iwona Manikowska, ekspert medyczny portalu Liderzy Innowacyjności

Zadzwoń do nas, lub wyślij SMS-a pod numer 606 992 192, aby umówić się na wizytę już dziś! Możesz też napisać na hello@manikowska.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here