Nie uciekaj w zapomnienie

643

„I got issues, but you got them too” to słowa śpiewane przez Julię Michaels, które są z pewnością prawdziwe, ponieważ każdy człowiek na świecie ma problemy. Mniejsze lub większe, ale nadal z czymś musi się zmagać. Jednak zawsze stara się z nimi na swój sposób poradzić. Czy właściwy? Trudno stwierdzić, bo czasami niektóre nasze działania będą miały wpływ na nasze życie dopiero w przyszłości. A to jakie decyzje dziś podejmujemy, mogą odbić się nie tylko na nas, ale również na osobach nam bliskich i może jeszcze na tych, których jeszcze nie znamy.

Ludzie najczęściej próbują uciec od swoich demonów. Schować się i udawać, że ich nie ma. Czasami nawet na siłę wypierają je ze swojego umysłu i udają, że nic im nie jest. Odrzucenie złych myśli jest naturalną rzeczą, którą na początku każdy robi. Jednak mimo takiego zachowania, problemy tak łatwo nie odchodzą, tylko dalej będą nas prześladować.

Wiele osób próbuje zapomnieć o swoich problemach. Przyćmić je, zagłuszyć. Wykorzystują do tego bardzo różne metody. Niektórzy uciekają w ramiona alkoholu. Stale zapijają wszystkie swoje złe myśli. Inni wykorzystują do tego m.in. narkotyki, które ze skutkiem zagłuszają i zasłaniają problemy. Są także osoby, które chcąc oderwać się od otaczającej rzeczywistości, starają się znaleźć ukojenie w namiętności. Postępują tak, ponieważ niby wszystko wydaje się być lepsze od stawienia czoła swoim najgorszym koszmarom.

Jednak nie ważne jest, jak bardzo będzie się chować i odganiać złe myśli, one tak naprawdę nigdy nie uciekną. Problemy same nie przeminą, nie zniknął. Można starać się je odwlec jak najdalej w przyszłość, ale to zazwyczaj nie kończy się dobrze. Problemy się namnażają i stają się coraz trudniejsze do pokonania. Jeśli ktoś nie potrafi poradzić sobie sam w takich momentach, powinien spróbować i zwrócić się o pomoc do najbliższych. W końcu prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Takie osoby powinny postarać się zrozumieć sytuację i poszukać razem jakiegoś wyjścia. Bo nie ważne jak skomplikowane są problemy, lepiej jest je w jakiś sposób rozwiązać, niż uciekać przed nimi.

Autorka: Marta Szymańska, studentka dziennikarstwa na UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here