Nie zwlekaj z endoprotezoplastyką stawu biodrowego lub kolanowego

1097

Specjaliści z Kliniki Traumatologii i Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego co roku przeprowadzają około 600 operacji endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego. Liczba zabiegów spadła w tym roku z powodu koronawirusa. Lekarz zapewniają, że pacjenci  nie są narażeni za zakażenie dlatego nie powinni rezygnować z operacji. Odkładanie tej decyzji może spowodować  znaczne pogorszenie komfortu życia.

Oczekiwanie na zabieg endoprotezoplastyki w Wojskowym Instytucie Medycznym wynosi około 3 miesięcy. Trzeba najpierw  zadzwonić do poradni Kliniki Traumatologii i Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego i umówić się na wizytę kwalifikacyjną.  

Zabiegi protezoplastyki polegają na usunięciu zniszczonego stawu w przebiegu choroby zwyrodnieniowej lub urazu i zastąpieniem zniszczonej jego części protezą. Dedykowane są pacjentom z zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi stawów, z dużymi dolegliwościami bólowymi, ograniczeniem ruchomości stawu, przykurczami, nie poddającymi się leczeniu zachowawczemu. Protezoplastyka eliminuje dotychczas występujące dolegliwości bólowe i poprawia ogólny komfort życia.

Klinika Traumatologii i Ortopedii WIM należy do najbardziej znanych, o najwyższym stopniu referencyjności ośrodków medycznych w Polsce. To zespół specjalistów ortopedii i traumatologii narządu ruchu, którzy długoletnie doświadczenie z zakresu protezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego, realloplastyk i zabiegów rekonstrukcyjnych zdobywali w kraju i za granicą.

Pacjent korzysta z wysokiej jakości opieki, hospitalizowany jest w dobrych warunkach. Ortopedzi WIM indywidualnie do potrzeb pacjenta dobierają rodzaj zabiegu (włącznie z protezoplastyką jednoprzedziałową kolana). Proponują implanty protezowe czołowych światowych producentów (z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań technicznych, np. systemy modularne oraz implanty „custom made” stosowane w przypadkach szczególnie zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych z rozległymi ubytkami kostnymi). (WIM)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here