Niepowtarzalna szansa dla twórców – warto próbować

510

Dzięki pandemii koronawirusa ludzie uzyskali więcej czasu wolnego dla siebie i swoich bliskich, który wcześniej musieli przeznaczać na dojazd do pracy. Zyskali także wiele możliwości na rozwijanie swoich talentów i pasji. Dlatego osoby, które lubią wymyślać historie, mogą wykorzystać ten okres na tworzenie różnych form literackich na specjalnie przygotowanym do tego miejscu- Wattpadzie.

Wattpad jest powstałą w 2006 roku stroną internetową, która umożliwia publikacje własnej twórczości takiej jak: opowiadania, poezje, literatura faktu czy fan fiction. Na witrynie umieszczane są różne gatunki literackie poprzez ogromne grono osób, od początkujących do tych bardziej zaawansowanych. Użytkownicy nie tylko mogą publikować swoje prace, ale także czytać i komentować dzieła innych. Tworzone są również różne konkursy i rankingi, w których zostają odkryte najlepsze prace.

Każdy może próbować swoich sił w tworzeniu. Dzięki darmowej witrynie Wattpad można stawiać pierwsze kroki w pisaniu, a twórczość może być rozpowszechniona na bardzo dużą skalę. Jeśli dane dzieło jest niepowtarzalne, wybitne i cieszy się dużą liczbą czytelników oraz ogromną ilością polubień, jest wtedy szansa, aby taka książka została wydana w wersji papierowej. Witryna ta jest także wydawcą pod nazwą Wattpad Books. Jest to ogromna i niepowtarzalna szansa dla twórców, dlatego warto spróbować i korzystać z okazji.

W taki sposób zaistniała Anna Todd. Młoda kobieta zaczęła swoją przygodę na Wattpadzie poprzez pisanie wymyślonej przez niej historii „After”. Inspiracją postaci byli członkowie zespołu One Direction. Fan fiction uzyskał ogromną popularność i został opublikowany w formie kilku książek, które przetłumaczono na 40 różnych języków. Seria zawiera 5 tomów, z czego pierwszy doczekał się ekranizacji. Pisarka jest świetnym przykładem, iż oddanie pasji i kreatywności może doprowadzić do sukcesu. Dlatego jeśli masz chęci, próbuj, może to właśnie twoja droga.

Autorka: Marta Szymańska, studentka dziennikarstwa na UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here