Niezapomniane lato w ośrodku Szelment na Suwalszczyźnie

1046

Miłośnicy sportów wodnych korzystają z wielu atrakcji jakie zapewnia Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment na Suwalszczyźnie. Najmłodsi oblegają wodny plac zabaw, a dorośli relaksują się na jednym z najdłuższych w Polsce wyciągów nart wodnych oraz na deskach do wakeboardingu, które są tegoroczną nowością. Ośrodek kupił też ekologiczny katamaran, który rozpoczyna rejsy po jeziorze Szelment Wielki. Nowe atrakcje sprawiają, że turyści coraz chętniej tu zaglądają nie tylko zimą, ale i latem.

WOSiR Szelment leży u stóp Góry Jesionowej, która w latach międzywojennych była jedną z pierwszych w kraju baz szybowników, natomiast w latach II wojny światowej miejscem niezwykle zaciekłych walk wojsk sowieckich z niemieckimi. Historia łączy się tu z nowoczesnością i pięknem krajobrazów o każdej porze roku.  WOSiR Szelment jest imponującym kompleksem sportowo-rekreacyjnym, który od szeregu już lat jest całorocznym centrum wypoczynku na Suwalszczyźnie. Można tu połączyć wysiłek fizyczny ze spokojnym odpoczynkiem w bajkowej scenerii.

Czyste jezioro przyciąga latem amatorów sportów wodnych, a zimą narciarzy, ponieważ jest tu największy ośrodek narciarski w województwie podlaskim. Atrakcją dla turystów w Szelmencie jest także Park Linowy dla osób w różnym wieku. WOSiR Szelment zapewnia niespodzianki i niezapomniany wypoczynek na Suwalszczyźnie.

– Wodny plac zabaw  stał się ogromną atrakcją dla dzieci, a narty wodne i deski do wakeboardingu dla dorosłych. Ostatnio kupiliśmy nową jednostkę pływającą, wyprodukowaną w Ostródzie. Jest to ekologiczny katamaran napędzany energią z paneli fotowoltaicznych, umieszczonych na dachu. Pozwala nam pływać w miejscach oznaczonych strefą ciszy i w pełni cieszyć się urokami natury. Może pomieścić jednorazowo 10 osób. Rejsy pilotażowe już się odbyły, sprawiając turystom niezapomniane wrażenia – zapewnia Daniel Racis, prezes WOSiR-u Szement

Od najbliższego weekendu ruszą już stałe rejsy nowym katamaranem po jeziorze Szelment Wielki. Dzięki wsparciu samorządu województwa podlaskiego w ośrodku przybędzie też miejsc noclegowych. Wkrótce stanie tutaj również kilkanaście komfortowych bungalowów.

– Kilka sztuk będzie stało na samej górze, przy czarnej trasie zjazdowej, to jest piękne miejsce z ogromnym potencjałem widokowym. Będzie stąd widać całe malownicze jezioro Szelment. Domki będą od tej strony widokowej całe przeszklone – dodał Racis.

Ośrodek Szelment położony jest zaledwie 15 kilometrów od Suwałk, 18 kilometrów od granicy Polska – Litwa, 26 kilometrów do kultowego jeziora Wigry, 7 km do centrum Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Letni wypoczynek w tym miejscu zapewni turystom niezapomniane wrażenia.

Żródło: Obiektyw TVP3 Białystok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here