Farmaceutyczny gigant dostarcza leki dla miliona polskich pacjentów

1012

Novartis jest światowym liderem w dziedzinie szeroko pojętej ochrony zdrowia. Prowadzi liczne projekty badawcze oraz rejestruje nowe leki, dążąc do poprawy jakości leczenia pacjentów. W Polsce działa jako Grupa Novartis,  która jest obecna na prawie każdym etapie życia leku – od badań klinicznych, poprzez produkcję, aż po dostarczanie leków pacjentom i aktualnej wiedzy medycznej lekarzom. W zakładach Novartis w Strykowie i w Warszawie produkuje leki, które trafiają do blisko miliona polskich pacjentów (LEK S.A.)

Leki stosowane są w chorobach układu krążenia i chorobach metabolicznych, pulmonologii, immunologii, hepatologii, dermatologii, neurologii, okulistyce i chorobach wirusowych, w onkologii i hematologii oraz chorobach rzadkich (Novartis Pharmaceuticals, Novartis Oncology).  Firma dostarcza również leki generyczne i biopodobne w istotnych obszarach terapeutycznych, przynosząc oszczędności pacjentom i systemowi opieki zdrowotnej, poprawiając dostęp do leczenia (Sandoz).

Novartis dostarcza innowacyjne i poparte dowodami naukowymi terapie, które zapewniają  pacjentom lepsze wyniki leczenia oraz pomagają rozwiązać jedne z najtrudniejszych problemów zdrowotnych społeczeństw. Odkrywa i opracowuje przełomowe terapie oraz znajduje nowe sposoby dostarczania ich do możliwie jak największej liczby osób. Celem firmy jest również zapewnienie zwrotu dla akcjonariuszy, co nagradza tych, którzy inwestują swoje pieniądze, czas i pomysły w firmę.

Novartis jest zaufanym partnerem i liderem zmian zachodzących w medycynie i działa zgodnie z taką właśnie misją i wizją firmy. PL2009153967

Więcej informacji na stronie internetowej: www.novartis.pl

Novartis logo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here