Nowa era urządzeń do rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej

2430

Motorika i ORIGIN Polska rozpoczynają strategiczną współpracę, zmierzającą do poprawy jakości usług rehabilitacyjnych w Polsce. Najnowszej generacji urządzenia  do reedukacji chodu oraz inne robotyczne technologie firmy Motorika będą dostępne na terenie Polski w sieci nowych, supernowoczesnych centrów rehabilitacyjnych spółki ORIGIN Polska.

Motorika, firma specjalizująca się w technologii robotycznych urządzeń rehabilitacyjnych poinformowała dzisiaj, że ReoAmbulator™ [http://motorika.com/reoambulator/], ultranowoczesna, wielozadaniowa platforma z modułem wirtualnej rzeczywistości, służąca do reedukacji chodu, znajdzie zastosowanie w sieci budowanych przez ORIGIN Polska supernowoczesnych centrów rehabilitacji.

ReoAmbulator™ umożliwia terapeutom programowanie ćwiczeń, dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta, które gwarantują najlepsze możliwości rehabilitacyjne osobom cierpiącym na zaburzenia i schorzenia neurologiczne, takie jak: udary mózgu, uszkodzenia rdzenia mózgowego, urazy mózgu, porażenie mózgowe, a także dolegliwości ortopedyczne i pooperacyjne.

„ Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z możliwości współpracy z firmą ORIGIN Polska […] Z optymizmem patrzymy na możliwość wprowadzenie do Polski najnowocześniejszego urządzenia do rehabilitacji chodu, które pomoże pacjentom w Polsce i poza jej granicami […] odzyskać samodzielność, niezależność i dobre samopoczucie” – stwierdził Din Hadass, członek zarządu Motorika.

Plan współpracy przewiduje wyposażenie w urządzenia firmy Motorika dwudziestu planowanych centrów rehabilitacji ORIGIN Polska. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych 10 lat.

„ORIGIN Polska zamierza zostać liderem na polskim rynku rehabilitacji neurologicznej, a zakup do CENTRUM ORIGIN w Otwocku innowacyjnego urządzenia ReoAmbulator™ firmy Motorika, pomoże nam w osiągnięciu tego celu”, stwierdził Krzysztof (Kristof) Jacunski, współzałożyciel i dyrektor zarządzający firmy ORIGIN Polska.

Współpraca z ORIGIN Polska, wspierana przez naszego lokalnego dystrybutora, firmę BTL, umożliwi nam zakrojoną na szerszą skalę i bardziej intensywną ekspansję na rynek Polski, tworząc jednocześnie znakomitą platformę, umożliwiającą prowadzenie wyspecjalizowanych badań klinicznych.

„Kooperacja pomiędzy firmami Motorika i ORIGIN Polska obejmie kilka centrów i zapewni pacjentom najwyższe standardy usług rehabilitacyjnych, wykorzystujących najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne z użyciem robotów, w znakomicie do tego przygotowanych obiektach”, powiedział Arik Avni, członek zarządu Motorika.

O firmie Motorika

Motorika jest wiodącym producentem robotycznego sprzętu rehabilitacyjnego na świecie. Naczelną misją firmy jest przywrócenie pacjentom ortopedycznym i neurologicznym możliwości samodzielnego, bezpiecznego poruszania się, odzyskania samodzielności i prowadzenia aktywnego trybu życia. Motorika może się poszczycić 30-toma patentami i zgłoszeniami patentowymi, w tym dwóch sztandarowych platform rehabilitacji robotycznej: ReoGo™- urządzenia przeznaczonego do rehabilitacji kończyn górnych oraz ReoAmbulator™ – wykorzystywanego przy rehabilitacji kończyn dolnych. Z urządzeń firmy Motorika skorzystało dotychczas ponad milion pacjentów na całym świecie. Jej produkty są dostępne w 33 krajach, w tym USA, Europie i Chinach.

Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.motorika.com

O Hobart Group

Hobart Group zajmuje się rozwojem i komercjalizacją technologii medycznych w sektorach medycznych poszukujących najbardziej zaawansowanych, nowatorskich rozwiązań. Wciąż rosnące portfolio korporacji jest odbiciem głównych jej zainteresowań, obejmujących zagadnienia dotyczące kardiologii, cukrzycy, neurologii oraz rehabilitacji. Firmy zrzeszone pod parasolem Hobart Group zatrudniają łącznie ponad 150 naukowców, inżynierów, specjalistów ds. regulacji prawnych i rynków zagranicznych na 4 kontynentach.

Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.hobart-group.com

O ORIGIN Polska

ORIGIN Polska została założona w 2013 przez Neila Prashad i Krzysztofa Jacunskiego w celu zapewnienia nowoczesnej rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej pacjentom ze wszystkich grup wiekowych oraz stworzenia najlepszych obiektów senioralnych, poprawiających warunki i jakość życia osób starszych. Aby zrealizować tę wizję, ORIGIN Polska projektuje swoje obiekty opierając się na wytycznych architektury terapeutycznej, szkoli personel spełniający najwyższe standardy oraz wyposaża swoje obiekty w najbardziej innowacyjny, supernowoczesny sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny.

Neil Prashad, twórca marki ORIGIN, posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży opieki medycznej. Zarówno on jak i zespół jego pracowników w Kanadzie wspierają ORIGIN Polska we wszelkich wysiłkach, zmierzających do stania się liderem w sektorze usług rehabilitacyjnych i senioralnych na rynku polskim.

Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.originpolska.com

 O BTL

BTL, firma która powstała w 1993 roku, jest jednym z najbardziej znanych w skali globalnej wytwórców sprzętu medycznego. Główne sektory działalności firmy obejmują fizjoterapię, kardiologię oraz medycynę estetyczną. Firma posiada biura w ponad 54 krajach na pięciu kontynentach.

Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.btlnet.com

Poleć tekst innym, jeśli uznasz, że warto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here