Nowa inwestycja i 200 miejsc pracy w Koninie

1345

Brytyjska firma Johnson Matthey zbuduje w Koninie zakład wytwarzający zaawansowane materiały do baterii dla aut elektrycznych. Deklarowana wartość nakładów inwestycyjnych to niemal miliard zł – poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie  ponad 200 osób. Johnson Matthey to kolejna firma, która zdecydowała się rozwijać swój biznes w Polsce. To potwierdza, że jesteśmy atrakcyjnym miejscem do lokowania kapitału.

– Zmiany, które wprowadzamy, aby ułatwiać przedsiębiorcom prowadzenie biznesu w Polsce, są  dobrze oceniane przez zagranicznych kontrahentów. W przypadku Johnson Matthey ta inwestycja cieszy nas również ze względu na zakres działalności – produkcję materiałów do baterii do samochodów elektrycznych. Chcemy, aby właśnie baterie i ich utylizacja były naszą polską specjalnością – powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz podczas II edycji Polsko-Brytyjskiego Forum Biznesu i Inwestycji w Warszawie.

W imprezie uczestniczył też m.in. Graham Stuart, minister ds. inwestycji w brytyjskim Ministerstwie Handlu Międzynarodowego. Jak podał resort, zadeklarowana wartość nakładów inwestycyjnych to niemal miliard złotych, a liczba nowych miejsc pracy, ponad 200.

Zdaniem Emilewicz, przedsięwzięcie z pewnością przyczyni się do rozwoju gospodarczego zarówno Konina jak i jego okolic. – Tym samy powstanie ekosystem polskich poddostawców. Firma zobowiązała się też do współpracy z lokalnymi szkołami – dodała szefowa MPiT.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here