Nowa marka samochodów elektrycznych w Polsce

1101

Technologia pojazdów elektrycznych SERES narodziła się w Dolinie Krzemowej, a ich komponenty są produkowane w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Marka wkroczyła do Polski z ofertą samochodów elektrycznych. Dzięki firmie Busnex, która jest autoryzowanym przedstawiciele SERES i Yutong w Polsce i krajach bałtyckich, samochody dostępne są na naszym rynku  od 7 września w atrakcyjnych cenach.

Zdaniem prezesa firmy Busnex, Simonasa Ramanauskasa, zaprezentowany przez firmę pierwszy model EV SERES 3 zainteresuje polskich kierowców ze względu na wysokiej jakości komponenty i atrakcyjny wygląd. –Widząc ogromny potencjał samochodów elektrycznych w Europie, a także świetne wyniki na rynku litewskim, gdzie SERES 3 został wprowadzony pół roku temu, wierzymy, że nowa marka zostanie pozytywnie przyjęta również przez Polaków – powiedział.

W fazie projektowania szczególną uwagę zwrócono na czynniki bezpieczeństwa oraz przyjazność dla środowiska. W samochodach zastosowano bezkobaltowe baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4) – jeden z najbezpieczniejszych typów baterii litowych, zapewniający stabilność i długowieczność.

Nowy EV SERES wyposażony jest w akumulator o pojemności 53 kWh i silnik o mocy 162 KM. Według NEDC (New European Driving Cycle) maksymalny zasięg wynosi nawet 405 kilometrów, natomiast podczas jazdy w trybie komfortowym, około 329 km, co zapewnia możliwość pokonywania dłuższych dystansów na jednym ładowaniu. Samochód obsługuje szybkie ładowanie, które umożliwia uzupełnienie energii od 20 do 80 proc. w ciągu 30 minut. Normalny czas ładowania wynosi 8 godzin (6,6 kW).

Elektryczny miejski crossover SERES 3 to przestronny i praktyczny samochód o długości 4,385 m, którego charakteryzuje niezwykła dbałość o szczegóły. Wnętrze wykończone skórą, która ozdabia nie tylko fotele, ale także panel, kierownicę oraz inne detale. Pojazd wyposażony jest w system kamer 360°, elektryczne, podgrzewane fotele oraz panoramiczny dach, co daje poczucie luksusu i komfortu. W Polsce będzie kosztował 37 000 euro.

SERES 3 pojawił się na rynku europejskim w czwartym kwartale 2020 roku. Samochód trafił na rynek norweski, niemiecki, hiszpański, holenderski i włoski, a w 2021 roku został wprowadzony na rynek litewski i estoński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here