Nowoczesna medycyna estetyczna w walce z cellulitem

3372

Cellulit jest głównie domeną pań. Ma to związek z  budową ciała kobiety
i rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Nawet szczupłe i młode dziewczyny mogą mieć cellulit. Jakimi nowoczesnymi metodami w walce z cellulitem dysponuje obecna medycyna estetyczna zapytaliśmy – dr n. med. Beatę Dethloff, lekarza
i twórczynię marki klinik medycyny estetycznej i anti aging Dr Beata Dethloff.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele, począwszy od nieprawidłowej diety, braku ruchu, na gospodarce hormonalnej i uwarunkowaniach genetycznych kończąc. W skutek tych czynników dochodzi do ściśnięcia tłuszczu podskórnego przez tkankę łączną włóknistą, co prowadzi do pofałdowania tkanki tłuszczowej pod powierzchnią skóry. Z brakiem jędrności skóry i cellulitem najczęściej borykają się świeżo upieczone mamy. Jest to wynik działania hormonów podczas ciąży. Wiotka i celullit skóra dotyka wszystkich z wiekiem, ponieważ skóra starzeje się i traci jędrność.

Jakie nowinki technologiczne skutecznie usuwają skórkę pomarańczową?

Gładkie, szczupłe nogi, wymodelowane pośladki bez cellulitu? To możliwe i bardzo proste. Accent Prime skutecznie radzi sobie z tkanką tłuszczową, cellulitem i wiotką skórą. Połączenie ultradźwięków z falami radiowymi działa szybko i skutecznie. Już po pierwszym zabiegu widać pierwsze efekty. Dzięki stymulowaniu włókien kolagenowych uzyskuje się efekt wygładzenia skóry, wyszczuplenia i uniesienia skóry na udach i pośladkach.

Czy można usunąć cellulit masażem?

Nieinwazyjną i przyjemną metodą usuwania cellulitu jest masaż rolkami drenującymi Icoone, który rozbija komórki tłuszczowe, modeluje ciało i działa antycellulitowo. Najlepszy efekt uzyskuje się po serii 10-15 zabiegów. Icoone dodatkowo drenuje i wspomaga przemianę materii. A wszystko przyjemnej formie masażu.

 

 

Co w przypadku zmian bardzo opornych do usunięcia?

Najlepsze są terapie łączone. Połączenie masażu podciśnieniowego Icoone z mezoterapią wspomoże odchudzanie i pozwoli pozbyć się o wiele szybciej cellulitu i tkanki tłuszczowej. Mezoterapia polega na rozpuszczaniu tkanki tłuszczowej i stymulacji odnowy komórkowej poprzez podawanie podskórne specjalnie zbilansowanego koktajlu. W jego skład wchodzą kwas hialuronowy, kofeina i mikroelementy. Są to trzy kluczowe składniki silnie redukujące podskórne złogi tłuszczowe i skórkę pomarańczową, a także korygujące sylwetkę. Efekty są zauważalne już po kilku zabiegach!

Na cellulit włóknisty polecam szczególnie zabieg Storz, który rozbija tkankę tłuszczową, działa silnie antycellulitowo, stymuluje odnowę komórkową, drenuje i zmniejsza obwód ciała przy pomocy fal akustycznych. Bardzo skuteczna w walce z cellulitem jest również karboksyterapia, czyli podskórne podawanie dwutlenku węgla. Zabieg spektakularnie redukuje miejscowe złogi tłuszczu, obrzęki, blizny
i rozstępy.

Z Dr Beata Dethloff rozmawiała L. Pogorzelska

www.drbeatadethloff.pl

klinika@drbeatadethloff.pl

konstancin@drbeatadethloff.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here