Nowoczesna rewitalizacja skóry preparatami HYAL SYSTEM

1812

Zachowanie naturalnego wyglądu u osób poddawanych zabiegom medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego  do wypełniania ubytków na twarzy, jest nie lada sztuką. Doceniły to pacjentki uczestniczące w cyklicznych pokazach  „Metamorfozy”, organizowanych od trzech lat przez klinikę medycyny estetycznej Happy Clinic. Do modelowania i konturowania owalu twarzy, odmładzania wiotczejącej skóry, wypłycania bruzd nosowo-wargowych czy usuwania zmarszczek, dr Iwona Manikowska właścicielka Happy Clinic, wspólnie z dr  Jerzym Iskrzyckim  zastosowali najnowszą generację włoskich preparatów HYAL SYSTEM. Dr Jerzy Iskrzycki jest lekarzem medycyny estetycznej z Gdańska, z pomocy którego można skorzystać w Wyspie Medycyny Przyjaznej lub Małej Klinice, a także WOWME w Toruniu.

 Naturalne efekty uzyskane po przeprowadzonych zabiegach, bez żadnych przerysowań, zachwyciły każdą z pacjentek, biorących udział w pokazach. Wszystkim wykonano zabieg biorewitalizacji twarzy  preparatem HYAL SYSTEM ACP. Jest to unikatowa na skalę światową cząsteczka kwasu hialuronowego i polimerów, służąca do zagęszczania skóry, czyli redensyfikacji.

Gama preparatów oferowanych do zabiegów medycyny estetycznej jest bardzo duża, ale organizatorzy Metamorfoz wybierają z rynku wyłącznie produkty najwyższej jakości. Liczy się bowiem bezpieczeństwo  ich stosowanie przy osiąganiu efektów oczekiwanych przez pacjentów. – Podczas dzisiejszych pokazów z cyklu Metamorfozy używaliśmy przedpremierowo najnowszej generacji włoskich preparatów z serii  HYAL SYSTEM, których dystrybutorem jest spółka Aluna Medical, a producentem włoskie laboratorium światowej klasy Fidia Italia. Jest to nowość na polskim rynku, ale za granicą te preparaty są już znane i bardzo cenione za swoją skuteczność.   Nawilżające właściwości kwasu hialuronowego poprawiają jędrność i elastyczność skóry powodując długotrwały efekt wypełniania, widoczny już po zejściu pacjentki z fotela – tłumaczy dr Iwona Manikowska

HYAL SYSTEM ACP wyróżnia się spektakularną zdolnością do zagęszczania i odmładzania skóry na twarzy, dekolcie, szyi, dłoniach, łokciach i kolanach. Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym pozwala  na przywrócenie właściwego owalu i konturu linii żuchwy i brody, niwelowanie asymetrii, uwydatnienie kości policzkowych i wpływa na redukcję drobnych zmarszczek. – Gęsty  i mocny preparat typu AquFill HARD służy do wolumetrii, wypełnienia ubytków i modelowania. Stosujemy go w  okolicach  gdzie  znajduje się główny punkt podparcia twarzy w obrębie skroni, kości jarzmowej i żuchwy. Preparat typu MEDIUM podajemy m.in. w okolicy ust i bruzd nosowo – wargowych. Wchodzi troszeczkę płycej, ale skutecznie napisana skórę i przeciwdziała takim zmarszczkom tzw. kodu kreskowego, które pojawiają się m.in. wokół ust, dodaje właścicielka Happy Clinic.

Z zabiegów preparatami najnowszej generacji na bazie kwasu hialuronowego skorzystało podczas Metamorfoz kilkanaście pacjentek.  Jedną z nich była Beata Samson:  Ślub mojego syna zmotywował mnie do udziału w dzisiejszych Metamorfozach. Bez żadnych obaw poddałam się zabiegom  bezpośrednio przed tą niezwykle ważną dla mnie ceremonią. Bardzo mi zależy, aby dobrze wyglądać w tym szczególnym dla mnie momencie. Jestem zadowolona z efektów, bo  zniknęły z mojej twarzy niedoskonałości wynikające z wady zgryzu. Podniosły się kąciki ust,  wypłacone zostały bruzdy nosowo – wargowe i zniknęły drobne zmarszczki pod oczami. Miałam też zrobione wypełnienie na skroniach gęstym preparatem dzięki czemu moje oczy stały się bardziej wyraziste. Na twarzy nie mam żadnych śladów po ukłuciach igłą. Zawsze tak jest po zabiegach w Happy Clinic. Jestem pacjentką dr Iwony Manikowskiej od dłuższego czasu i nigdy się nie zdarzyło, aby na twarzy pozostały jakieś siniaki przy obrzęki. Na ślubie syna pojawię się z odmłodzona z  jędrną i gładką buzią oraz rozjaśnioną skórą, a to bardzo mnie cieszy. 

Przy okazji przeprowadzanych zabiegów każda z pacjentek korzystała z wnikliwej konsultacji medycznej. Od oceny i kondycji skóry zależał każdorazowo dobór zastosowanego u niej preparatu. – Wszystkie zabiegi wykonywaliśmy w sposób mało inwazyjny uzyskując optymalny efekt odmładzania twarzy co najmniej o kilka lat – zapewnia dr Jerzy Iskrzycki z Gdańska – Modelując żuchwę i brodę, a więc miejsca, które mogą być przyczyną widocznego postarzenia i wiotkości skóry, przykładowo powstawania tzw. chomików, wzmocniliśmy punkty podparcia gęstym preparatem usieciowanym,  podobnie jak w obrębie kości jarzmowej i skroni. Leczenie wolumetryczne oraz zagęszczanie tkanek w tych miejscach daje bardzo dobry liftingujący efekt. Kaniulą lub igłą można też płycej podać „lżejszy” preparat np. HYAL SYSTEM DUO uzyskując efekt napięcia skóry w tych okolicach, ma on także zastosowanie w rewitalizacji skóry szyi i dekoltu. Stymulujemy w ten sposób lepsze nawilżenie skóry i pobudzamy produkcję własnego kolagenu, czego nie będziemy w stanie uzyskać nawet najlepszymi kosmetykami. Niektóre zabiegi wykonywaliśmy w duecie z dr. Iwoną Manikowską, a niektóre samodzielnie. Nasza współpraca świetnie się układa już od trzech lat i będziemy ją kontynuować jeszcze intensywniej od przyszłego roku.

– Ja byłam  dzisiaj poddana dość kompleksowej terapii, polegającej na wypełnianiu preparatami z serii HYAL SYSTEM miejsc na skroniach i pod oczami wraz z modelowaniem owalu twarzy – mówi Urszula Szwejkowska. – Jestem bardzo zadowolona z efektów. Zresztą tak jest za każdym razem od kiedy moją buzią zajmuje się dr Iwona Manikowska. Jestem jej pacjentką już od ponad 10 lat i dlatego się nie starzeję, bo powtarzam zabiegi  dla utrwalenia efektów. Miałam już  wcześniej aplikowany kwas hialuronowy w kilku miejscach, potem były pierwsze nitki, następnie laser, botoks i tak po kolei. Mimo dojrzałego wieku udało się  u mnie przywrócić młodzieńczy wygląd i delikatną cerę. Znajomi ciągle mi powtarzają, że dla mnie czas jest niezwykle łaskawy, bo w ogóle się nie zmieniam pomimo upływu lat, a tak naprawdę to jest zasługa wyłącznie pani dr. Iwony Manikowskiej.

Pacjentki poddawane zabiegom preparatami HYAL SYSTEM zgodnie podkreślały, że dr. Iwona  Manikowska przedłuża im młodość. –  Moja cera ma tendencję do przesuszania i należało ją mocno przebudować, żeby zachowała należyte nawilżenie – wyznaje Magdalena Robakowska – Hołoga. – Dzisiaj miałam  wykonany zabieg wolumetrii robiony gęstym kwasem hialuronowym w okolicy jarzmowej i skroni, a następnie w obrębie ust i policzków. Wypełnione zostały w tych miejscach wszystkie ubytki i ten efekt jest natychmiast widoczny. To wspaniałe, że po takim zabiegu mogę od razu wracać do moich zawodowych zajęć.

Nowoczesna rewitalizacja skóry preparatami HYAL SYSTEM  zapewnia naturalne konturowanie owalu twarzy i przynosi wizualny efekt  ogólnego odmłodzenia – podkreśla dr Iwona Manikowska. – Ubytki objętości w okolicach oczu, nosa czy ust, uzupełniamy bez żadnego przerysowania. Nie tworzymy sztucznej twarzy z policzkami powiększonymi w nienaturalny sposób, ani napompowanymi ustami, bo przynosi to odwrotny skutek. Szpeci wygląd zamiast go delikatnie poprawiać. Pacjentki poddane naszym zabiegom zawsze wychodzą  zadowolone z kliniki medycyny estetycznej Happy Clinic.

Potwierdza to z w pełni Renata Rybak, która miała dziś wykonywane zabiegi na ujędrnienie skóry na skroniach, dekolcie i szyi. – Nie boję się igieł, byłam przygotowana na ukłucia. Pani doktor robi te zastrzyki wyjątkowo delikatnie i to nie boli. Lekki dyskomfort czułam tylko przy podawaniu gęstego preparatu na skroniach, ale czego się nie robi dla urody. Jestem młoda, ale zawsze człowiek chce lepiej wyglądać i jeżeli jest możliwość zrobienia czegokolwiek  dla siebie, żeby poczuć się lepiej to naprawdę polecam. Mnie zależy, żeby pozbywać się jakichkolwiek oznak starzenia się skóry  natychmiast jak tylko się pojawią. Cieszę się, że mogłam dziś uczestniczyć w pokazach Metamorfoz i  mam nadzieję, że wezmę również udział w kolejnych takich spotkaniach w klinice medycyny estetycznej Happy Clinic.

Bogaty materiał filmowy i fotograficzny z tych sesji udostępniany jest klinikom medycyny estetycznej, a także w mediach społecznościowych oraz na stronie Happy Clinic.  Na portalu www.liderzyinnowacyjnosci.com zamieszczamy z kolei cykl publikacji o efektach stosowania innowacyjnych preparatów podczas pokazów z cyklu Metamorfozy.

Jolanta Czudak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here