Nowości radiologiczne na RSNA 2021 w Chicago

1218

Ochronę personelu medycznego podczas zabiegów radiologicznych przed rozproszonym promieniowaniem w salach zabiegowych  ma zapewnić nowatorskie rozwiązanie, opracowane przez izraelską spółkę wyrobów medycznych Radiaction Medical. Innowacyjna  technologia zaprezentowana zostanie podczas corocznej konferencji Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej („Radiological Society of North America; RSNA”), która odbędzie się w dniach 28 listopada – 2 grudnia 2021 r. w McCormick Place w Chicago.

Radiaction rewolucjonizuje ochronę przed promieniowaniem, wprowadzając jedyne na rynku rozwiązanie, które zapewnia osłonę całego ciała dla personelu medycznego podczas zabiegów pod kontrolą fluoroskopową bez wpływu na przebieg zabiegu. Jak pokazały doświadczenia w warunkach klinicznych, rozwiązanie Radiaction zmniejszało rozproszone promieniowanie w całym pomieszczeniu o 91 proc. podczas zabiegów kardiologicznych i 93 proc. podczas zabiegów elektrofizjologicznych. System praktycznie eliminuje ekspozycję na promieniowanie w obrębie głowy, której nie zabezpiecza powszechnie stosowany sprzęt.

Urządzenie zamontowane jest na ramieniu w kształcie litery C, otaczając wiązkę obrazującą i blokując rozproszone promieniowanie u jego źródła. Stanowi ono element doposażenia istniejących nieruchomych ramion w kształcie litery C i przeznaczone jest do stosowania w gabinetach kardiologii zabiegowej, elektrofizjologii i radiologii zabiegowej, gdzie lekarze narażeni są na największe promieniowanie.

„Bardzo cieszymy się z naszego wejścia na rynek USA – mówi Jonathan Yifat, dyrektor generalny Radiaction. – Budujemy na Florydzie centrum pokazowe, w którym nasi partnerzy i lekarze będą mogli zobaczyć, jak wygląda praca z urządzeniem i przekonać się o tym, jak dobrze sprawdza się w warunkach klinicznych. Opinie pierwszych użytkowników są bardzo zachęcające, ośrodki przygotowawcze i klienci gotowi są do zmiany sposobu ochrony personelu medycznego podczas zabiegów pod kontrolą fluoroskopową”.

Źródło informacji: PR Newswire

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here