Nowości w okulistyce – VII Konferencja Ophthalmology Journal  w Lublinie  

1005

Najnowsze trendy i osiągnięcia w dziedzinie chirurgii oka, nowoczesnej diagnostyki, metod leczenia plamki, terapii zespołu suchego oka oraz opieki przed i pooperacyjnej, omówione zostanę podczas VII Konferencji Ophthalmology Journal – nowości w okulistyce. W rozpoczynających się 10 lutego dwudniowych obradach w Lubelskim Centrum Kongresowym udział wezmą wybitni specjaliści i eksperci z 10 krajów świata, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Patronem konferencji, organizowanej przy udziale Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich jest ESASO – Europejska Szkoła Okulistyki w szwajcarskim Lugano, która od kilku lat rozwija swoją działalność w Lublinie.

Naszą konferencję tradycyjnie już adresujemy do szerokiego grona lekarzy  praktyków, którzy zajmują się chirurgią oka, ale część wykładów skierowana będzie również do rezydentów, rozpoczynających dopiero pracę w zawodzie – informuje prof. dr hab. n.med. Robert Rejdak, przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji i jednocześnie prezes SCOP. – Chirurgia oka jest jednym z wiodących kierunków  rozwoju współczesnej okulistyki. Każdego roku obserwujemy ogromny postęp technologiczny jaki dokonuje się w tej dziedzinie. Podobnie jest w diagnostyce, metodach leczenia okulistycznego oraz  opiece przed i pooperacyjnej. O tych wszystkich osiągnięciach będziemy dyskutować w gronie najlepszych specjalistów z Polski i zagranicy m.in. z  Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch,  Grecji a także Ameryki Południowej -Argentyny i Chile. W konferencji uczestniczyć będą także goście z Ukrainy. Planujemy wiele sesji tematycznych, dotyczących całego spektrum okulistyki i nowatorskich osiągnięć w tym zakresie. Oczekujemy na wykład prof. Axela Pecolda z Londynu, który będzie mówił o nowościach w zakresie klasyfikacji i leczenia zapalenia nerwu wzrokowego.

Bardzo ważne miejsce w tych obradach, będą zajmowały zagadnienia dotyczące programów lekowych, w tym nowych aspektów  leczenia chorób plamki. Duże nadzieje budzi także sesja ESASO podczas której międzynarodowe grono ekspertów będzie omawiało najnowsze trendy  z chirurgii okulistycznej, uzupełnia prof. Rejdak

Udział w konferencji potwierdzony zostanie imiennym certyfikatem w formie elektronicznej i będzie stanowić podstawę do otrzymania punktów edukacyjnych.

Szczegóły dotyczące uczestnictwa w konferencji dostępne są na stronie www.okulistyka.viamedica.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here