Nowy polski start-up – veventy

1723

Rusza pierwsza interaktywna polska platforma do organizacji wirtualnych enentów. Jak podają jej twórcy, pozwoli ona organizatorom i uczestnikom na nawiązywanie kontaktów, zdobywanie wiedzy i przeżywanie emocji zupełnie tak, jak w realnym świecie. Na rynek właśnie trafił nowy polski start-up – veventy. Jest to w pełni funkcjonalna platforma do organizacji wirtualnych wydarzeń.

Za startup odpowiada Grupa Vevent, która pod swoimi skrzydłami ma także VEVENT HOUSE – przestrzeń do realizacji eventów online, wykorzystującą wirtualną scenografię 3D oraz agencję event i digital marketingową BTE. Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość i ograniczenia w kontaktach społecznych, które przyniósł 2020 rok, są ogromnym wyzwaniem dla całej branży eventowej i marketingowej. Naszym celem było stworzenie eventów, które mogłyby odbywać się bez przeszkód i były dostępne dla każdego, nie tylko z powodu szalejącej pandemii – mówi Michał Marciniak, CEO veventy, podkreślając, że rozwiązanie, które oferuje, odpowiada także na problem dostępności wydarzeń.

Czym jest veventy?

To wirtualna przestrzeń eventowa all-in-one, umożliwiająca zorganizowanie wydarzenia dokładnie tak, jak w świecie rzeczywistym i, jak podają twórcy, w sposób szybszy, prostszy i bez względu na ograniczenia.

To, co nas spotkało w 2020 roku niemal wykończyło branżę eventową. Naszym nadrzędnym celem było stworzenie narzędzia, które umożliwi nam kontakt z zachowaniem bezpiecznego dystansu, pozwoli firmom na niczym nieprzerwaną relację z klientami i sprawi, że nikt nie poczuje się wykluczony – tłumaczy Michał Marciniak.

Z platformy veventy będzie można korzystać całkowicie zdalnie, do realizacji wydarzenia wystarczy komputer z kamerą. Prowadzący, prelegenci i uczestnicy będą mogli włączyć się do wydarzenia zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie. Jak tłumaczą twórcy, platforma pozwoli także na organizację wydarzeń wirtualnych i hybrydowych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do transmisji live.

Za pomocą VEVENT HOUSE chcemy nie tylko utrzymać ciągłość eventów, ale też wiele rzeczy usprawnić i ułatwić. Umożliwiamy organizację wydarzeń w wysokiej jakości audiowizualnej, optymalizując czas i koszt ich produkcji, jednocześnie pozwalając organizatorom na dotarcie ze swoim przekazem do praktycznie nielimitowanej liczby uczestników – dodaje Marciniak.

Firma wprowadziła też nowe pojęcie – VEVENT®. Jak wyjaśnia CEO, to spotkanie w świecie online, pozwalające uczestnikom na przeżycie doświadczeń i kontaktu w innowacyjny, wielowymiarowy sposób, jednocześnie zachowujący wartości tradycyjnego wydarzenia.  (inf)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here