Ocalić Tosię chorą na SMA!

2404

Korona na prezydenta – tak jeden z odcinków na wspólnym kanale małżeństwa Dowborów- Dowborybehappy  zatytułował Maciej Dowbor, nawiązując w zabawny sposób do ksywki swojej żony i obecnej sytuacji w kraju. Co tym razem wymyśliła para? Na jaki pomysł wpadli, aby pomóc chorej na SMA małej Tosi z Trójmiasta?

Faktycznie jego żona- Joanna Koroniewska- Dowbor ma wiele wspaniałych pomysłów, szczególnie jeśli chodzi o działalność społeczno- charytatywną. Jeden z nich narodził się podczas kultowej już #domówkaudowborów, na którą zaprosili Julię Kamińską, znaną z głównej roli w obecnie kontynuowanym serialu „Brzydula”. Koroniewska w porozumieniu z serialową Ulą, działa na rzecz chorej na Rdzeniowy Zanik Mięśni (SMA) 18- miesięcznej Tosi, która potrzebuje 10 mln zł na leczenie. Aby rozpropagować akcję #ocalictosie, z okazji swoich urodzin, które były 27 maja, jubilatka zaangażowała swoje koleżanki: Adę Fijał, Majkę Jeżowską, Magdalenę Schejbal, Małgorzatę Kożuchowską i Ewę Chodakowską, do filmiku, który w dniu swojego święta opublikowała na profilu na Instagramie ( w produkcji miała uczestniczyć również Julia Kamińska, której ze względu na ilość pracy, nie udało się wziąć udziału w filmie). Jak się okazuje to nie koniec jej wsparcia dla tej chorej dziewczynki, której rodzice nie ustają w bojach (więcej o ich koszmarze można się dowiedzieć na profilu instagramowym ocalictosie_stopsma) aby zdążyć z wdrożeniem leczenia, dostępnego w USA, zanim dziewczynka skończy dwa lata. Terapię genową można niestety zastosować tylko do 24 miesiąca życia, a choroba dziewczynki jest śmiertelna. Joanna Koroniewska aktywizuje więc kolejne gwiazdy, aby zdążyć ocalić Tosię.

Jako pierwsza w pomoc zaangażowała się Julia Kamińska, która swoją aktywnością pomogła już wielu dzieciom. Do spółki z nią w akcję włączyła się wspomniana już druga (głównie pamiętana jako serialowa Małgośka z M jak Miłość)  aktorka, która oprócz urodzinowego filmiku postanowiła wspólnie z koleżanką po fachu wymyślić challenge, przy pomocy którego uda się zebrać pieniądze. Niestety udział w Tosi w #gaszynchallenge (robienie pompek bądź przysiadów) i powstanie #gaszynchallengeTosia, w który zaangażowało się wiele grup zawodowych- nawet firmy pogrzebowe czy ogrodnicze, nie są wystarczające. Do chwili obecnej na zbiórce na siepomaga.pl/ocalic-tosie udało się zebrać 16 proc. potrzebnej kwoty czyli trochę ponad 1 mln 750 tys. zł. Dlatego na środową domówkę u Dowborów, mimo problemów logistycznych i technicznych, została zaproszona Julia Kamińska, która wspólnie z Dowborami i ich widzami wymyśliła challenge o nazwie #TOSIOplank. Polega on na tym, że każda osoba podejmująca wyzwanie, ma jak najdłużej wytrzymać w pozycji plank, czyli deski, jak najdłużej, cały czas powtarzając hasło OCALIĆ TOSIĘ. Po wykonaniu zadania, każdy uczestnik ma przelać na siepomaga.pl/ocalic-tosie, dowolną kwotę, nieobciążającą jego budżetu i nominować do challengu kolejne osoby, które tak jak on przez kolejne dni, będą ćwiczyć na rzecz walki Tosi z SMA.

Mamy nadzieję, że w pełni zrealizuje się hasztag, wymyślony przez jedną z widzek środowej domówki, który funkcjonuje w ramach wyzwania obok #TOSIOplank. #TOSIEuda!

Ewa Karpińska

1 KOMENTARZ

  1. Chciałam zwrócić uwagę,że w filmiku urodzinowym nagranym przez panią Joannę Koroniewską,wystąpiła również pani Małgorzata Socha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here