Od wytycznych i nowych technologii do codziennej praktyki

1181

Choroby układu sercowo-naczyniowego są w dzisiejszych czasach jednym z głównych zagrożeń zdrowotnych. Z powodu nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca, arytmii, choroby wieńcowej i miażdżycy umierają  każdego roku miliony ludzi na całym świecie. Jak skutecznie leczyć i  zapobiegać tym groźnym schorzeniom dzięki nowatorskim metodom i technikom  debatować będą od 4 do 7 czerwca uczestnicy XXVI Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej w Zabrzu. Tegoroczne spotkanie będzie przebiegało pod hasłem „Od wytycznych i nowych technologii do codziennej praktyki”.

Konferencji pn. „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”, organizowanej przez Śląskie Centrum Chorób Serca, towarzyszą XX Jubileuszowe Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej, III Warsztaty Echokardiografi i oraz I Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca. Miejscem wykładów będzie zabrzańskie Multikino, a bezpośrednie transmisje zabiegów przeprowadzane będą z Pracowni Hemodynamiki i Pracowni Echokardiografii Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Zalecenia towarzystw naukowych to nieodzowny element nowoczesnej medycyny, stawiającej sobie za zadanie poprawę wyników leczenia. – Jednakże w natłoku nowych doniesień, wytycznych czy pojawiających się sprzecznych wyników badań postępowanie w codziennej praktyce klinicznej bywa utrudnione – informuje przewodniczący konferencji prof. Mariusz Gąsior. – W takich przypadkach ogromnie ważną rolę odgrywają eksperci, gotowi do udzielenia porad i wskazówek w przypadkach, gdy poprawne postępowanie nie zawsze jest oczywiste. A zatem podczas naszego spotkania swoim doświadczeniem podzielą się z nami najlepsi specjaliści, posiadający długoletnie doświadczenie kliniczne w zakresie leczenia chorób serca, płuc i naczyń.

Udział w konferencji zapowiedziało wielu ekspertów, których ogromna wiedza i doświadczenie z pewnością przyczynią się do wielu ciekawych, często kontrowersyjnych dyskusji. W 2018 roku w konferencji wzięło udział 1700 uczestników.

– Podczas Warsztatów Echokardiograficznych planowane są ciekawe przekazy na żywo z badań przezklatkowych i przezprzełykowych, a Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej będą dla lekarzy okazją do pogłębienia wiedzy o rotablacji, technologiach wewnątrzwieńcowych oraz interwencjach dużego ryzyka – wyjaśnia prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. – Niewydolność serca stanowi dzisiaj jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny. W Polsce choruje na nią blisko 1 mln osób.

I Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca, który przewidziany jest 5 czerwca, będzie miał charakter debaty, w której role wykładowców przypadną samym pacjentom i ich rodzinom, na co dzień zmagającymi się z problemami związanymi z chorobą. Chodzi m.in. o częste zaostrzenia choroby i pobyty w szpitalu, konieczność radzenia sobie z niepełnosprawnością, czy depresją.

Do udziału w debacie zaproszono ekspertów z różnych dziedzin, którzy podpowiedzą, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i wyjaśnią jakie kroki podejmować, żeby niewydolność serca stała się mniejszym utrapieniem.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here