ODEZWA – Polski Ład skazuje samozatrudnionych i MŚP na wegetację

590

Polskim samozatrudnionym, małym i średnim przedsiębiorcom rządowy program nazwany Polskim Ładem nie pozostawia złudzeń. W imię walki o władzę za wszelką cenę, rząd przedstawia iluzoryczne obietnice zwiększenia dochodów dla najniżej zarabiających. Skazuje małych i średnich przedsiębiorców, a przede wszystkim samozatrudnionych na wegetację. Narzuca perspektywę rozrostu bezprawia czyli szarej i czarnej strefy. Tymi działaniami rząd polski tragicznie motywuje młodych Polaków do emigracji z Ojczyzny!

Równocześnie rząd polski otacza specjalną opieką kapitał zagraniczny, który notorycznie unika płacenia podatków, a zyski transferuje do swoich zagranicznych centrali. Metoda sprawowania władzy „dziel i rządź” została zastąpiona regułą „dziel i skłócaj” – bo jak inaczej nazwać fakt, że wzrost dochodów jednej grupy społecznej ma sfinansować inna, która w pandemii ucierpiała najbardziej, czyli samozatrudnieni, mali i średni przedsiębiorcy, wszyscy Ci, którzy odnotowali spadek przychodów powyżej 70 proc.

Rząd nawet nie próbuje konsultować z ponad 2 milionami przedsiębiorców swoich „kreatywnych” pomysłów. Obowiązuje metoda faktów dokonanych – władza nie pyta, władza wie najlepiej. Pod pretekstem troski o rodzinę i demografię, służbę i ochronę zdrowia, rząd centralizuje dysponowanie pieniędzmi, tworzy nowe, biurokratyczne struktury z etatami dla „swoich”.

Rząd chwali się rychłą automatyzacją poboru składek ZUS, jednocześnie obciążając nowymi składkami samozatrudnionych, a przecież automatyzacja w ekonomii zawsze wiąże się z oszczędnościami, czyli redukcją zatrudnienia. W ZUS jest odwrotnie – struktury personalne pozostaną, a składki pracodawców nie zostaną obniżone, wręcz przeciwnie, wzrosną dla samozatrudnionych!

Deklaracje wspierania „ klasy średniej” to pustosłowia, nie mające pokrycia w faktach. Klasę średnią mogą tworzyć ci, którzy z własnych dochodów są w stanie oszczędzać i inwestować, a tacy w Polskim Ładzie są dodatkowo opodatkowani. Ponad 2 miliony polskich przedsiębiorców, którzy zatrudniają blisko 7 milionów ludzi, wytwarzają połowę PKB, ponownie zlekceważono, uznając za społecznego niemowę.

Jednocześnie rząd polski pogrąża ideę samorządności i ubezwłasnowolnia samorządy terytorialne.  Plan Odbudowy polskiej gospodarki to gigantyczny fundusz Unii Europejskiej w wysokości 770 mld złotych. Niestety nie ma w planach odbudowy jakiegokolwiek wsparcia finansowego dla najliczniejszej grupy samozatrudnionych, małych i średnich przedsiębiorców polskich.

W odezwie do autorów Polskiego Ładu przedstawiciele pokrzywdzonej grupy napisali „My samozatrudnieni, mali i średni przedsiębiorcy nie mamy, poza rzecznikiem MŚP, żadnej reprezentacji w parlamencie, a przecież jest nas w kraju 2 miliony. Plan Odbudowy i związany z nim fundusz 770 mld złotych będzie konsumowany tylko przez duże firmy, korporacje i firmy zagraniczne, a samozatrudnieni, małe i średnie polskie przedsiębiorstwa są znowu pominięte. Szczególnie teraz, w czasie pandemii COVID – 19, wykluczonych zostało kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorstw przez celową urzędniczą manipulację kodem PKD (Polskiej Klasyfikacji Działalności). Czwarta fala COVID-19, prognozowana w sezonie jesiennym 2021 roku, jest kolejnym wielkim zagrożeniem ekonomicznym dla samozatrudnionych i małych, rodzinnych firm.

Dlatego my, samozatrudnieni, mali i średni przedsiębiorcy musimy mieć swoich BEZPARTYJNYCH przedstawicieli do reprezentacji naszej 2 milionowej rzeszy firm i kontroli wydatkowania środków z Planu Odbudowy Polski. Przez ostatnie 20 lat transformacji, my samozatrudnieni, mali i średni przedsiębiorcy wytwarzamy ponad 50 proc. PKB (Produktu Krajowego Brutto), płacąc podatki. Jesteśmy na z góry przegranej pozycji, celowo pomijani i wykluczani przez rząd polski w planach gospodarczych oraz rozwojowych naszego kraju!

Tym samym grozi nam w Polsce zanik klasy średniej. Jesteśmy niestety zmuszeni budować ustrój społeczno-gospodarczy na własnych zasobach, my nie czekamy na kapitał zagraniczny. Chcemy jedynie spokojnie pracować w przyjaznym podatkowo państwie, a wtedy w sposób naturalny będzie maleć szara strefa w gospodarce, kiedy nie będzie potrzeby tworzenia umów śmieciowych, tzw. optymalizacji podatkowych. Te wszystkie kombinacje przedsiębiorców są skutkiem nierealnych do udźwignięcia podatków i obciążeń.

Możemy spokojnie budować własne środki inwestycyjne. Żeby to osiągnąć polska przedsiębiorczość musi się ZINTERGROWAĆ! Dlatego uruchamiamy akcję: POLSCY PRZEDSIĘBIORCY – POLICZMY SIĘ! Wkrótce otrzymasz ankietę demonstracji naszej integracji, jedności i siły w celu poparcia inicjatywy przywrócenia POWSZECHNEGO SAMORZĄDU GOSPODARCZEGO w Polsce.

Powstał Ruch Społeczny Powszechnego Samorządu Gospodarczego, który dba o polską rację stanu, układa na nowo ład gospodarczy i ekonomiczny, przy aktywnym udziale przedstawicieli samozatrudnionych, małych i średnich przedsiębiorców. Mamy dość stanowienia prawa za naszymi plecami bez żadnego naszego udziału!

My samozatrudnieni, mali i średni przedsiębiorcy polscy mówimy jednym i zgodnym głosem: POLITYKOM – STOP! PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – START!

Dołącz do Ruchu Społecznego Powszechnego Samorządu Gospodarczego (RS PSG) już teraz! www.ruchspolecznypsg.pl     To realna reprezentacja samozatrudnionych, małych i średnich polskich przedsiębiorców!

Inicjatorzy RS PSG:  Katarzyna Kownacka, Andrzej Stępniewski, Dariusz Grabowski, Piotr Bryczkowski, Jacek Czauderna, Sławomir Grzyb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here