Okuliści wśród pierwszej grupy medyków zaszczepionych na Covid-19

2951

Pierwsi lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni zaszczepieni 27 grudnia przeciwko COVID-19 w Polsce zapisali się w historii walki z pandemią. W tej grupie są lubelscy okuliści, a także inni pracownicy medyczni w pięciu szpitalach w województwie lubelskim.  Wśród  zaszczepionego dziś rano personelu jest  prof. Robert Rejdak, szef Kliniki Okulistyki Ogólnej i prorektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a jednocześnie prezes Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich.

– Czekałem z niecierpliwością na ten dzień , dlatego bardzo się cieszę, że zostałem dziś zaszczepiony – wyznaje prof. Robert Rejdak. – Zastrzyk był całkowicie bezbolesny. Prawie go nie poczułem w porównaniu w leciutką dolegliwością przy szczepieniu się na grypę. Jestem generalnie zwolennikiem wszystkich szczepień. Robię to regularnie, żeby chronić się przed chorobami. W Klinice Okulistyki Ogólnej przyjmujemy dziennie wielu pacjentów na różnego rodzaju zabiegi, dlatego dla personelu medycznego  szczepionka na COVID-19 jest gwarancją naszego bezpieczeństwa w kontakcie z chorymi odwrotnie. Chce podkreślić, że szczepienia wśród personelu to dążenie do maksymalnego bezpieczeństwa epidemiologicznego również dla naszych pacjentów. Zachęcam wszystkich do powszechnych szczepień, żeby uniknąć tej groźnej choroby. Po trzech tygodniach, 18 stycznia otrzymam też drugą dawkę.

Specjaliści przekonują, że ryzyko powikłań po szczepionce na COVID-19 jest znikome. Na ponad 3 mln osób zaszczepionych na świecie tylko w 8 przypadkach pojawiły sia objawy alergiczne. Najnowszej generacji szczepionka jest dostępna w ponad 40 krajach poza Unią Europejską.  Im więcej osób z niej skorzysta tym szybciej  będziemy mogli zwalczyć epidemię. W województwie lubelskich personel medyczny bez najmniejszych obaw przystąpił do szczepień.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował, że w pierwszej turze do szpitali województwie lubelskim trafiło już 900 dawek szczepionki. Szczepienia zaczęły się  dzisiaj w szpitalu SPSK1 w Lublinie  a także w pięciu innych lecznicach: szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie oraz w szpitalach w Puławach, Zamościu, Białej Podlaskiej i Chełmie. (JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here