Olimpijski obiekt w kampusie uczelni

664

Hala sportowa o wymiarach olimpijskich jest  imponującą częścią 3-kondygnacyjnego budynku Centrum Sportowego UKSW. W jej otwarciu w kampusie przy ul. Wóycickiego uczestniczyli dziś wszyscy partnerzy uczelni, którzy przyczynili się do jej powstania. Obiekt będzie dostępny nie tylko dla studentów, ale również dla mieszkańców północnych Bielan, co przyczyni się do szerszej integracji społeczności lokalnej z akademicką.

Jesteśmy dumni z tego obiektu, który będzie służył do rozgrywek zespołowych  w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, badmintona itp. Do tej pory nie mieliśmy własnej bazy sportowej i  korzystaliśmy w pomieszczeń wynajmowanych w okolicy. Było to dość uciążliwe dla studentów. Teraz mamy wspaniałe Centrum Sportowe, w którym oprócz hali o wymiarach olimpijskich 56m x 38 m, znajdują się pomieszczenia ze strefami do ćwiczeń fizycznych, aerobiku, podnoszenia ciężarów, fitnessu, a także pomieszczenia gastronomiczne. Obiekt będzie ogólnodostępny, funkcjonujący przez 7 dni w tygodniu – powiedział podczas otwarcia ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Hala sportowa o wymiarach olimpijskich

Centrum Sportowe sfinansowane zostało w części ze środków przekazanych  przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, samorząd województwa mazowieckiego oraz Ministerstwo Sportu. Pomogła w tym rekomendacja Polskiego Komitetu Olimpijskiego, z którym uczelnia będzie teraz intensywnie współpracować.  – Naszą inicjatywę poparł prezes Andrzej Kraśnicki, co bardzo nam pomogło w uzyskaniu dotacji z Ministerstwa Sportu i pozwoliło w pełni sfinansować tę inwestycję. Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego szykuje teraz dla nas miłą niespodziankę. W naszej hali rozegrany zostanie międzynarodowy mecz piłki ręcznej, dodaje rektor.

Marcin Nowak

W uroczystym otwarciu hali sportowej w kampusie przy ul. Wóycickiego uczestniczyli m.in: wielki kanclerz UKSW, kardynał Kazimierz Nycz, wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, burmistrz dzielnicy Bielany,  Grzegorz Pietruczuk i Marcin Nowak z Polskiego Komitetu Olimpijskiego który zabierając głos powiedział  – Cieszymy się, że UKSW ma tak wspaniały obiekt sportowy,  w którym będą też mogli trenować nasi olimpijczycy.  To jest perełka na mapie polskiego sportu.  Mam satysfakcję, że pomogliśmy w powstaniu tej cennej inicjatywy. To bardzo ważne, żeby partnerzy mogli zawsze na siebie liczyć. Wszyscy mogą wówczas na tym skorzystać.  (JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here