Opadające kąciki ust. Smutny wygląd twarzy? Nie z Happy Clinic!

1758

Uśmiech łamie bariery i zbliża do siebie ludzi. Sprawia też, że wyglądamy ładniej, młodziej – nie bez powodu nazywa się go naturalnym makijażem kobiety. Niestety, częstym problemem są opadające kąciki ust. Nadają one całej twarzy smutny wyraz. Można temu zaradzić! Sprawdź, jak przywracamy radość w Happy Clinic.

Opadające kąciki ust – jaka jest przyczyna?

Opadające kąciki ust są ściśle związane z naturalnymi procesami starzenia się. Wraz z wiekiem dochodzi do osłabienia i zniszczenia włókien kolagenowych i elastynowych. W efekcie skóra staje się wiotka i traci jędrność. Dodatkowo tkanka tłuszczowa zaczyna gromadzić się niżej. Tym samym twarz traci swoje naturalne wypełnienie. Wiotczeją także mięśnie. Nie są one w stanie dłużej utrzymać kącików ust w prawidłowej pozycji.

Jak poprawić opadające kąciki ust?

Opadające kąciki ust to zjawisko, które można skutecznie odwrócić. Medycyna estetyczna ma na to swoje niezawodne sposoby. W Happy Clinic stawiamy na korektę ust kwasem hialuronowym AquFill hard o dużej gęstości. Dzięki krótkiemu zabiegowi twarz odzyskuje swoją dawną radość.

Dlaczego wybieramy kwas hialuronowy ? Przede wszystkim jest to substancja całkowicie naturalna. Jest ona obecna w tkankach naszego organizmu – niestety, jej ilość maleje z wiekiem, dlatego konieczne jest jej uzupełnienie. Kwas hialuronowy nadaje się do zabiegów medycyny estetycznej, których celem jest przywrócenie twarzy objętości. Ma jeszcze jedną ważną cechę – doskonale wiąże cząsteczki wody. Okolica, w którą został wstrzyknięty, jest dobrze nawilżona i odżywiona.

Zabieg na opadające kąciki ust polega na podaniu preparatu z kwasem hialuronowym AquFill hard pod skórę. Wykorzystuje się do tego mikrokaniule. Miejscem wstrzyknięcia jest zagłębienie skóry pod kącikami ust. Zabieg jest bezpieczny, małoinwazyjny i komfortowy dla Pacjentki (w razie potrzeby możemy zastosować wcześniej krem znieczulający).

Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego AquFill hard

Efekty zabiegu na opadające kąciki ust są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Warto jednak pamiętać, że utrwalają się one jeszcze przez około 3 tygodnie. Utrzymują się nawet przez kilka miesięcy.

Skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona. Jednak efekt ten ustępuje bardzo szybko i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wrócić do swoich codziennych aktywności. Przez pierwsze godziny zalecane jest unikanie nadmiernej mimiki, a także ekspozycji na światło słoneczne. Warto stosować preparaty ochronne i przyspieszające regenerację.

Opadające kąciki ust a inne zabiegi w Happy Clinic

Zabieg na opadające kąciki ust można łączyć z innymi zabiegami. Poza podniesieniem kącików ust można je także wymodelować – również z wykorzystaniem kwasu hialuronowego AquFill metodą tzw. soft liftingu. Dzięki temu zyskują one kształt pasujący do rysów twarzy, są dobrze nawilżone i zregenerowane, a przy tym wyglądają całkowicie naturalnie.

Zabieg na opadające kąciki ust można łączyć z odmładzaniem twarzy. Chętnie wykorzystujemy nici liftingujące. Ten zabieg daje dobre efekty m.in. dlatego, że stymuluje naturalną produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra z czasem odzyskuje prawidłowe napięcie i jędrność.

Dr Iwona Manikowska, ekspert medyczny portalu liderzyinnowacyjnosci.com

Biogram: dr Iwona Manikowska specjalizuje się w wielu dziedzinach medycyny. Kilkanaście lat pracowała jako asystent w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, przez następne lata była zaangażowana w leczenie nowotworów złośliwych w Klinice Onkologii z Ośrodkiem Przeszczepiania Szpiku Wojskowego Instytutu Medycznego. Od lat należy do najbardziej prestiżowych towarzystw lekarskich takich jak ASCO i ASH w Stanach Zjednoczonych i EHA w Europie. Od 12 lat prowadzi Happy Clinic w Warszawie i współpracuje z najlepszymi specjalistami w Polsce, Europie i USA.

Jej życiowym mottem są słowa „Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here