Opiekun / The Fundamentals of Caring

2124

Wszyscy jesteśmy na tym świecie, aby się wzajemnie wspierać i wyciągać pomocną dłoń. Troska o ludzi napędza energię w naszym życiu. Kiedy się o nich troszczysz w taki sposób, w jaki chciałbyś być traktowany, jesteś w stanie poczuć coś niesamowitego. Słowa często znaczą więcej, niż to, jak są formalnie zdefiniowane.

Film pt. Opiekun / The Fundamentals of Caring, miał swoją premierę w serwisie Netflix 24 czerwca 2016 roku. Jego twórcą jest Rob Burnett, który jest amerykańskim reżyserem i scenarzystą, a także pięciokrotnym zdobywcą nagrody Emmy.

Ben (Paul Rudd), nowo licencjonowany profesjonalny opiekun, poszukuje swojego pierwszego klienta. Kiedy poznaje Trevora, jego życie ulega zmianie na zawsze. Trevor (Craig Roberts), to 18-letni chłopak z dystrofią mięśniową Duchenne’a, który rzadko opuszcza swój dom. Chłopak zaprzyjaźnia się z Benem, pokazuje mu swoją mapę różnych miejsc w Stanach Zjednoczonych, które chciał odwiedzić, więc opiekun proponuje wycieczkę samochodową. Obaj mężczyźni wyruszają w podróż, odwiedzając miejsca o, których Trevor nigdy nie marzył. Podczas podróży zabierają po drodze kilku przyjaciół, z których każdy dzieli się swoimi wartościami i poglądami na życie.

Jakiś czas temu oglądałam ten film. Byłam mile zaskoczona, jak bardzo mi się podobał! Opiekun to opowieść, która daje świetną rozrywkę, ale również pokazuje, że nie warto marnować czasu na siedzenie w domu. Scenariusz z pewnością jest nieskomplikowany, jednak nie zabrakło w nim rozwoju postaci wraz z budową fabuły. Film potrafi rozśmieszyć, ale zawiera również sceny, które z pewnością są wzruszające. Atutem są również bardzo dobrze dobrani główni aktorzy.

Troska o ludzi napędza energię w naszym życiu, a relacja między Benem i Trevorem jest symbolem wielu przyjaźni, które mamy w naszym życiu. Musimy być otwarci na nowych ludzi, których spotykamy i dawać im możliwość zmiany sposobu, w jaki postrzegamy świat. Wszyscy jesteśmy na tym świecie, aby pomagać sobie nawzajem i wyciągać pomocną dłoń. Jestem przekonana, że film ten może być idealną lekcją, dla każdego z nas musimy tylko uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy swoimi opiekunami.

Sylwia Rogala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here