Ostatni moment na zabiegi laserem frakcyjnym

1069

Minister zdrowia zapowiedział dziś, że za kilka dni zostaną otwarte po lockdownie m.in. gabinety i kliniki medycyny estetycznej. Jest to ostatni moment na wykonanie laserowych zabiegów regenerujących skórę twarzy i ciała, które przeprowadza się  z reguły w chłodniejszych porach roku.  Laser frakcyjny eCO2 ma szerokie zastosowanie nie tylko w chirurgii i dermatologii, ale także w medycynie estetycznej. Pozwala na bezinwazyjne usuwanie oznak starzenia, znamion, przebarwień, bruzd, rozstępów, blizn i wielu innych zmian skórnych. – Efekty laseroterapii stymulującej produkcję własnego kolagenu pojawiają się już po pierwszym zabiegu – zapewnia dr Iwona Manikowska, właścicielka Happy Clinic, która je wykonuje z sukcesem od wielu lat.

– Laser eCO2 służy przede wszystkim do odmłodzenia twarzy i ciała. Kontrolowane złuszczanie naskórka prowadzi do poprawy gęstości i jędrności oraz do widocznego ujednolicenia kolorytu i rozświetlenia skóry. Znikają przebarwienia, drobne bruzdy i zmarszczki np.  na czole oraz w okolicach oczu, gdzie skóra jest bardzo cienka. Zamykają się rozszerzone pory. Po takim zabiegu skóra staje się dużo gładsza  i bardziej napięta – informuje dr Iwona Manikowska.

Podczas zabiegu strumień cieniutkiej wiązki światła laserowego nakłuwa skórę, tworząc serię mikroskopijnych uszkodzeń, wokół których pozostawione są nienaruszone komórki. W miejscu zabiegowym tworzy się siateczka mikrokraterów. Są to maleńkie, ale dość głębokie dziurki rozłożone równomiernie, pomiędzy którymi pozostaje zdrowa, nieuszkodzona promieniowaniem powierzchnia. W tych strefach, tak jak przy zranieniu, rozpoczyna się szybki proces gojenia, w trakcie którego następuje regeneracja skóry. Każdy obszar poddany działaniu mikrowiązki laserowej, czyli ten mikrokrater, otoczony jest warstwą kolagenu, który pod wpływem wysokiej temperatury przystępuje do przebudowy.

Laseroterapię można też stosować profilaktycznie u młodych osób, żeby zapobiegać i spowalniać procesy starzenia. Stymulacja ciepłem powstrzymuje m.in. pojawianie się wiotkości skóry. Laser eCO2 jest także skutecznym narzędziem w terapii nieestetycznych pozostałości po trądziku lub operacjach. Pomaga pozbyć się blizn lub innych trwałych uszkodzeń w postaci śladów po wypryskach czy rozstępach. Leczenie przy użyciu nowoczesnego lasera polega na usuwaniu zniszczonych fragmentów skóry, przez co zdrowe komórki zmuszone są do intensywnej regeneracji. Wiązka laserowa w sposób kontrolowany prowadzi do głębokiego złuszczania, a proces remodelingu spłyca i wygładza rozstępy oraz blizny w różnych partiach ciała poddanych terapii laserowej m.in. na brzuchu po ciąży, na udach, albo w innych miejscach u młodych ludzi, spowodowanych tym, że np. zbyt szybko rosną. Aby osiągnąć pełny efekt, zazwyczaj sesję powtarza się kilkukrotnie, ale już po pierwszym zabiegu widoczny jest rezultat satysfakcjonujący pacjenta. (JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here